Ugyan elveszítette az első szettet, végül mindkét Williams lány bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyedik fordulójába. A világelső Serena az ukrán Szvitolinát, Venus pedig az olasz Giorgit győzte le. A férfiaknál a címvédő Wawrinka könnyedén verte a finn Nieminent.

Utoljára a 2011-es wimbledoni tenisztornán fordult elő, hogy egy Grand Slam-viadal negyedik fordulójáig elverekedje magát Venus Williams.

A hétszeres GS-győztes klasszisnál 2010-ben autoimmun betegséget diagnosztizáltak, ennek ellenére azóta öt WTA-tornát is megnyert. Idén egyelőre veretlen, Aucklandben öt mérkőzést hozva tornagyőztes lett, Melbourne-ben pedig a spanyol Maria Torro-Flor és az amerikai Lauren Davis után az olasz Camila Giorgit győzte le.

Venus Williams nagyon szeret nyerni Forrás: AFP/Michael Bradley

"Nagyon szeretek nyerni, ha kicsi, ha nagy tornáról van szó. Nagyszerű lesz ismét pályára lépni egy Grand Slam-viadal második hetén. De vajon a negyedik forduló volt a célom Melbourne előtt? Nem" - jegyezte meg a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

Ellenfele a következő körben a hatodik kiemelt lengyel Agnieszka Radwanska lesz.

A férfiaknál a címvédő svájci Stan Wawrinka három játszmában legyőzte a finn Jarkko Nieminent és bejutott a nyolcaddöntőbe.

Eredmények, 3. forduló (16 közé jutásért), férfiak:
Wawrinka (svájci, 4.) - Nieminen (finn) 6:4, 6:2, 6:4
Raonic (kanadai, 8.) - Becker (német) 6:4, 6:3, 6:3
Lopez (spanyol, 12.) - Janowicz (lengyel) 7:6 (8-6), 6:4, 7:6 (7-3)
Garcia-Lopez (spanyol) - Pospisil (kanadai) 6:2, 6:4, 6:4
Ferrer (spanyol, 9.) - Simon (francia, 18.) 6:2, 7:5, 5:7, 7:6 (7-4)

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safarova amerikai, cseh) - Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 10.) 4:6, 7:6 (7-2), 6:4