Hosszú Katinka vasárnap már a második világcsúcsát úszta, a magyar versenyző a rövidpályás Világkupa-sorozat berlini második fordulójának döntőjében 400 méter vegyesen döntött rekordot. Ő lett az első olyan versenyző, aki rövid pályán mindhárom vegyesúszó számban egy időben tartja a világcsúcsot.

Hosszú harmadszor is világcsúcsot úszott 100 vegyesen

A viadal honlapjának beszámolója szerint a barcelonai vizes vb-ről két arany- (200 m és 400 m vegyes), valamint egy bronzéremmel (200 m pillangó) hazatért Hosszú - aki délelőtt 100 vegyesen javította tovább saját világcsúcsát - 4:20.85 perces idővel csapott célba két honfitársa, Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Evelyn előtt. Hosszú az amerikai Julia Smith 2009. december 18-án felállított rekordját (4:21.04) adta át a múltnak.

A 24 éves Hosszú a 200 pillangó és a 100 vegyes döntőjében is érdekelt volt, és ott is nyert.

Hosszú Katinka Forrás: MTI/AP/Gero Brelör