A US Open számos esőszünettől szétszabdalt harmadik napján simán nyert a címvédő Andy Murray, kiesett viszont Venus Williams és James Blake, utóbbinak ez volt pályafutása utolsó meccse.

Akadozott a játék a US Openen szerdán a rendre eleredő eső miatt. A címvédő Andy Murray így is befejezte a meccsét, játszmavesztés nélkül gyűrte le a sokat hibázó Michael Llodrát. Csak a második szett volt necces, Murraynek itt 0:3-ról kellett fordítania.

Kiesett két hazai játékos, Venus Williams és James Blake, előbbit Cseng Csie múlta felül egy háromórás meccsen, utóbbit pedig Ivo Karlovic. Blake pályafutása ezzel véget ért, a torna elején ugyanis bejelentette a visszavonulását. Azért nem adta olcsón a bőrét, két szett előnybe került, majd 2-1 után rövidítésben bukta el a negyedik és az ötödik játszmát.

Továbbjutott Juan Martin Del Potro is, majd mindenki nevében összefoglalta az esős napot: "Néha frusztráló, de profik vagyunk. Végül is, ha nyersz, minden oké."