Babos Tímea kétszettes vereséget szenvedett a hatodik helyen kiemelt olasz Sara Erranitól a 2,37 millió dollár összdíjazású katari nőitenisz-torna második fordulójában.

Eredmény, 2. forduló (a 16 közé jutásért):
Errani (olasz, 6.) - Babos 6:4, 6:0

A világranglistán 80. magyar játékos 2:2-nél elvesztette adogatását, és Errani ezt az előnyét megtartva 46 perc alatt hozta az első szettet.

A második felvonás rögtön Errani brékjével indult, majd - miután Barátosi Levente edző tanácsai sem segítettek - azzal is folytatódott, 4:0 után pedig Babos már nem tudott visszakapaszkodni.

A tavaly Budapesten tornagyőztes, a Roland Garroson döntős Errani végül 69 perc alatt nyert, a soproni teniszező pedig nem tudta megismételni 2012-es monterreyi bravúrját, amikor a legjobb négy között 6:4, 6:7, 6:4-re legyőzte olasz ellenfelét.

"Nyilván nem vagyok boldog, de nem vagyok elkeseredve sem. Játszottam egy jó első szettet, a második szett elején is sok lehetőségem volt. Aztán egy olyan teniszt kezdett el játszani Sara, amiben nem volt hiba" - mondta Babos. "Ahhoz képest, hogy erre a hétre nem volt betervezve verseny, jött egy győzelem és egy nagyon biztató meccs. Várom a következő tornákat, remélem, egyre jobban megy majd a játék."