Délelőtti idején egy másodpercet faragva délután ezüstérmet szerzett a rövid pályás úszó-Eb-n Gyurta Dániel 200 méter mellen. Az aranyérem a japán Tomitáé lett. Jakabos Zsuzsanna a 200 m hát döntőjében a nyolcadik helyen végzett. A harmadik napon Gyurtáé az egyetlen magyar érem a dubaji viadalon.

A Jövő SC 21 éves klasszisa 2:03.47 perces idővel lett második a 2:03.12-vel célba csapó japán Ázsia-bajnok, Tomita Naoja mögött. A gyengébb rajt után Gyurta, aki 2:00.67 perccel a világcsúcsot tartja, hamar felért legfőbb riválisa mellé, de - bár végig szorosan mögötte haladt - beérnie és lehajráznia nem sikerült.

A kétszáz méter háromszoros rövid pályás kontinenselsője, az ötvenes uszodában olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok az első magyar úszó, aki 25 méteres medencében vb-második tudott lenni. Gyurta száz méteren csütörtökön hatodik lett, kétszázas sikerével pedig az első dubaji magyar éremszerző.

A kétszáz méteres női hátúszás pénteki fináléjában Jakabos Zsuzsanna a nyolcadik helyen végzett 2:06.74 perces idővel.

Verrasztó Evelyn a hatodik helyen végzett száz vegyesen. A szám idei Európa-bajnoka, kétszeres Eb-ezüstérmese - országos csúcsától csaknem két másodperccel elmaradva - 1:00.19 perc alatt teljesítette a távot.

A pénteki eredmények:

férfiak:
200 m mell, világbajnok: Tomita Naoja (Japán) 2:03.12 p
2. GYURTA DÁNIEL 2:03.47

400 m gyors, világbajnok: Paul Biedermann (Németország) 3:37.06 p

50 m gyors, világbajnok: Cesar Cielo Filho (Brazília) 20.51 mp

200 m vegyes, világbajnok: Ryan Lochte (Egyesült Államok) 1:50.08 p - világcsúcs (régi: 1:51.55 p, Darian Townsend, dél-afrikai, 2009.11.15., Berlin)

6. VERRASZTÓ EVELYN 1:00.19 p

4x100 m vegyesváltó, világbajnok: Kína (Csao Csing - Zhao Jing, Csao Csin - Zhao Jin, Liu Ce-kö - Liu Zige, Tang Ji - Tang Yi) 3:48.29 p