Aranyérmet nyert 400 méteres gyorsúszásban Mutina Ágnes az eindhoveni rövidpályás Európa-bajnokság szombati versenynapján. Ugyanebben a számban Kapás Boglárka negyedik lett. Verrasztó Evelyn a száz vegyes után állhatott a dobogó tetejére, Biczó Bence harmadik lett kétszáz pillangón.

Mutina, aki csütörtökön 200 m pillangón negyedik volt, a táv első felében a mezőnyben úszott, 200-nál tempózott először az első háromban, az utolsó 100 métert pedig már tisztán az élen haladva tette meg. A szám 2007-es Eb-bronzérmese 4:01.25 perccel csapott a célba.

Forrás: MTI
Kapás Boglárka gratulál Mutina Ágnesnek

Az Eindhovenben pénteken 800 gyorson ezüstérmes Kapás hasonló taktikával teljesítette a távot, de egy kicsit mindig Mutina mögött úszott. Az ifjúsági olimpiai bajnok 4:03.42-vel szorult le éppen a dobogóról.

Verrasztó Evelyn 100 méter vegyesen arany-, Biczó Bence 200 pillangón bronzérmet nyert a délutáni programban.

100 m vegyes, Európa-bajnok: Verrasztó Evelyn 59.53 mp

4x50 m vegyes váltó, Európa-bajnok: Hollandia (Hinkelien Schreuder, Moniek Nijhuis, Inge Dekker, Ranomi Kromowidjojo) 1:44.98 p