Meglepetésre Cseh László legerősebb számában, 400 méter vegyesen kikapott Kis Gergőtől az Egerben zajló 112. Allianz országos úszóbajnokság első napján, melynek során nem született új országos csúcs.

A hazai élmezőnyből csak az Egyesült Államokban edzőtáborozó Hosszú Katinka hiányzott az egri Bitskey Aladár-uszodából, amely egymást követő második évben ad otthont a felnőtt ob-nak.

Férfi 400 vegyesen az olimpiai ezüstérmes, világbajnok Cseh 395 méterig vezetett, végül azonban 18 századmásodperccel lassabbnak bizonyult a győztes Kis Gergőnél, aki később 800 gyorson megszerezte második aranyérmét. Cseh 50 háton nyerte első idei bajnoki címét. 200 férfi gyorson Kozma Dominik csapott elsőként a célba, fél másodperccel megelőzve klubtársát, Bernek Pétert. 4x100 gyorsváltóban a várakozásoknak megfelelően az esélyes Kőbánya SC győzött.

A nőknél 50 mellen meglepetésgyőzelmet aratott Kovács Krisztina, aki nyolc századdal volt gyorsabb az esélyes Verrasztó Evelynnél. 200 pillangón Jakabos Zsuzsanna a papírformát igazolva győzött, míg 400 vegyesen a 14 esztendős György Réka diadalmaskodott. A 4x200 gyorsváltóban a Jövő SC és a Kőbánya küzdött az aranyéremért, s bár az utolsó úszók vízbe ugrásánál öt másodperces hátránnyal rendelkezett a Jövő SC, Mutina Ágnes ezt ledolgozta, s végül három másodperces előnnyel csapott célba, így a Jövő SC nyert.

"Az első napon több volt a pozitívum, mint vártuk, és kiemelkedett a Kis-Cseh párharc 400 vegyesen" - értékelt Kiss László szövetségi kapitány. "Örömteli, hogy Cseh László a fárasztó vegyes után nyerni tudott 50 háton és a váltót is élre vitte. A lányoknál dicséretes a 14 éves György Réka bajnoki címe. Összességében jól indult a bajnokság, remélem, hasonlóan izgalmas döntőkkel folytatódik."

A 112. ob szűk egy hónappal a budapesti Európa-bajnokság előtt a magyar csapat végleges kialakításában is segíti a szakvezetést. Majd minden számban négy magyar indulhat a kontinensviadalon, így főként a 3-4. helyekre pályázók számára nyílik jó lehetőség a bizonyításra.

4x100 m gyorsváltó:
1. Kőbánya SC (Kozma Dominik, Makány Balázs, Bernek Péter, Cseh László) 3:25.79 perc
2. Dunaferr-DVSI (Takács Krisztián, Szabó Attila, Füzesy Dávid, Sincki Ádám) 3:27.44

4x200 gyorsváltó:
1. Jövő SC (Verrasztó Evelyn, Joó Sára, Szilágyi Liliána, Mutina Ágnes) 8:13.16 perc
2. Kőbánya SC (Dara Eszter, Zombai Annamária, Kádas Vivien, György Réka) 8:16.27
3. BVSC-Zugló (Kapás Boglárka, Bucz Ágnes, Mór Baranyai Erika, Kovács Anett) 8:27.13