Az olasz Francesca Schiavone nyerte a francia nyílt teniszbajnokság női egyesét, miután a szombati döntőben két szoros játszmában győzött az ausztrál Samantha Stosur ellen. Az összecsapás 1 óra 38 percig tartott a Philippe Chatrier-ről elnevezett centerpálya zsúfolásig megtelt lelátói előtt.

Az idei Roland Garroson 17. helyen kiemelt, 30 esztendős Schiavone pályafutása során először diadalmaskodott Grand Slam-tornán. A GS-viadalok történetében először győzött olasz női versenyző. Schiavone ezzel a sikerrel hétfőtől a 6. lesz a világranglistán, két hete még a 17. volt.

Eredmény, női egyes, döntő:
Francesca Schiavone (olasz, 17.) - Samantha Stosur (ausztrál, 7.) 6:4, 7:6 (7-2)

Az első játszmában egészen 4:4-ig fej fej mellett haladt a két játékos. Ezt követően Stosur bizonytalankodni kezdett, Schiavone elnyerte a szerváját, hozta a sajátját és negyven perc alatt jutott előnyhöz.

A második szettben az ausztrál játékos 4:1-es előnyhöz jutott, ám az olasz feltámadt, kiegyenlített, majd a rövidítésben dőlt el a meccs sorsa. Stosur egyre többet hibázott, rivális négy meccslabdához jutott (6-2), amelyek közül már az elsőt kihasználta, majd nagy boldogságában meghempergett a Roland Garros vörös salakján, amelyet meg is csókolt.

Az ausztrál teniszező 28 önhibát vétett, ellenfele csupán 19-et, míg a nyerő ütések vonatkozásában 26-25 volt Schiavone javára.

2009: Kuznyecova - Szafina 6:4, 6:2
2010: Schiavone (olasz) - Stosur (ausztrál) 6:4, 7:6 (7-2)

Forrás: AFP

Magyar hölgynek - egyesben - egy alkalommal sikerült diadalmaskodnia a Roland Garroson: 1958-ban Körmöczi Zsuzsa 6:4, 1:6, 6:2-re verte a brit Shirley Bloomert fináléban.