Második aranyát és harmadik érmét nyerte a vancouveri olimpián a norvég Marit Björgen. A 29 éves sífutónő péntek este a 15 km-es üldözéses számot nyerte meg egy határozott hajrával.

A későbbi győztes Marit Björgen kezdte legerősebben a nők 15 kilométeres üldözéses sífutó döntőjét. A 29 éves norvég sportolónő a táv első felét alkotó klasszikus részen sokáig vezette a versenyt, ám a szabadstílusú részt már Aino-Kaisa Saarinen kezdte az élen.

A szűk élmezőnyt ekkor még egy hetes boly alkotta, melyben Björgen és Saarinen mellett Anna Haag, Justyna Kowalczyk, Therese Johaug, Kristin Störmer Steira és Marianna Longa nyomult.

A hajrára Steira fordult elsőnek, de szorosan mögötte haladt Björgen és Haag. A 10 km-en Kanadában már bronzérmet, a sprintszámban aranyat nyerő Björgen meglépett, olyannyira, hogy a célegyenesben nem is kellett izgulnia, megszerezte második vancouveri aranyát.

Másodiknak Haag érkezett be, míg a bronzot Kowalczyk elhalászta Steira elől, egy célfotós befutóval.