Hoang mesterhármasa a szentpétervári nőisakk-Eb-n

A szentpétervári nőisakk Európa-bajnokságon válogatottunk éltáblása, Hoang Tahnh Trang mesterhármassal hatos holtversenyben az élen áll. A harmadik fordulóban világossal az olasz színekben játszó Olga Zimina ellen 39 lépésben nyert. A címvédő ukrán Katyerina Lahno csak remizett, meglepetés Inna Gaponenko veresége honfitársnőjétől.

Magabiztos játékvezetéssel megszerezte harmadik győzelmét Hoang Thanh Trang. Világossal nyert a késleltetett holland védelmet játszó Olga Zimina ellen. A 18. lépésben kiskombinációval minőségelőnyre tett szert. Olimpiai válogatottunk éltáblása könnyedén érvényesítette anyagi előnyét.

A grúz olimpiai bajnokcsapat tagja, Nana Dzagnidze fokozatosan játszotta túl Jolanta Zawadzkát. Meglepő, hogy a címvédő ukrán Katyerina Lahno nem bírt az orosz Irina Turovával, ahogy meglepetés az ukrán házirangadó eredménye, Inna Gaponenko világossal botlott.

Julia Demina (orosz, 2361, 2) - Monika Socko (lengyel, 2449, 2) 0 - 1
Jekatyerina Kovalevszkaja (orosz, 2442, 2) - Nelly Agijna (örmény, 2335, 2) döntetlen
Olga Girva (orosz, 2315, 2) - Maja Lomineisvili (grúz, 2437, 2) döntetlen
Jevgenyija Ovod (orosz, 2430, 2) - Deimante Daulyte (litván, 2278, 2) 1 - 0
Olga Iljusina (orosz, 2269, 2) - Salome Melia (grúz, 2422, 2) döntetlen
Marina Brunello (olasz, 2106, 2) - Cristina-Adela Foisor (román, 2412, 2) 0 - 1

Az élcsoport állása:
1-6.Nana Dzagnidze (grúz), Hoang Thanh Trang, Okszana Gricsaveva (ukrán), Monika Socko (lengyel), Jevgenyija Ovod (orosz) és Cristina-Adela Foisor (román) 3 pont
7- Anna Muzicsuk (szlovén), Ketevan Arahamija-Grant (skót), Anna Usenyina (ukrán), Lilit Mkrtchian (örmény), Nino Hurcidze (grúz),.. 2,5