Cheruiyot hatodszor volt a leggyorsabb a Chicago-maratonon

A kenyai Evans Kiprop Cheruiyot nyerte a 32. Chicago-maratont. A nők mezőnyében az orosz Lidija Grigorjeva bizonyult a leggyorsabbnak.

Sorozatban hatodszor végzett az élen kenyai futó, Cheruiyot 2:06:25 órás eredménnyel győzött. Mögötte két honfitársa, David Mandago Kipkorir és Timothy Cherigat ért célba dobogós pozícióban.

A nőknél Grigorjevát egy másik orosz futó, Alevtyina Biktimirova követte, a harmadik helyre pedig a japán Simahara Kijoko futott be. A Pekingben olimpiai bajnok, 38 éves román Constantina Tomescu-Dita negyedik lett.

A viadalon 45 ezer futó indult, Cheruiyot és Grigorjeva 100-100 ezer dollárt kapott a győzelméért.

eredmények:
férfiak: 1. Evans Kiprop Cheruiyot (kenyai) 2:06:25 óra 2. David Mandago Kipkorir (kenyai) 2:07:37 3. Timothy Cherigat (kenyai) 2:11:39

nők: 1. Lidija Grigorjeva (orosz) 2:27:17 óra 2. Alevtyina Biktimirova (orosz) 2:29:32 3. Simahara Kijoko (japán) 2:30:19; 4. 4. Constantina Tomescu-Dita (román) 2:30:57