Arn Gréta két játszmában legyőzte a harmadik helyen kiemelt olasz Tathiana Garbint a marokkói Fesben zajló, 145 ezer dollár összdíjazású női salakpályás tenisztornán, és bejutott a negyeddöntőbe.

A világranglistán 143. magyar játékos a viadal honlapja szerint a második szettben 5:4-nél már a meccsért adogatott, ám ellenfele brékelt és kiegyenlített. A folytatásban azonban Arn már megállíthatatlan volt, és végül két óra alatt nyert.

Arn az elődöntőbe jutásért a rangsorban 96. cseh Petra Cetkovskával találkozik. A két játékosnak ez lesz az első összecsapása WTA-tornán.

"Örülök a sikernek, eddig két alkalommal játszottam Tathiana ellen és mindkét meccset én nyertem meg, tehát ez egyfajta előnyt jelentett számomra" - mondta az MTI-nek a mérkőzés után Arn Gréta. "Cetkovska nagyon stabil teniszező, láttam ma játszani, s úgy érzem verhető. Pénteken kiderül."

Szavcsuk (ukrán) - Makarova (orosz, 8.) 7:6(7-4), 6:4

Czink Melinda - oldalán a dél-afrikai Natalie Grandinnal - két játszmában kikapott egy fehérorosz-lengyel kettőstől a prágai, 145 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztorna párosversenyének negyeddöntőjében.

páros, negyeddöntő:
Kusztova, Rosolska (fehérorosz, lengyel) - Czink, Grandin (magyar, dél-afrikai) 6:4, 6:4

Czink egyesben nyolcaddöntős, ellenfele - csütörtökön - a negyedik helyen kiemelt szlovén Katarina Srebotnik lesz. A viadal honlapja szerint a két teniszezőnek ez lesz az első összecsapása WTA-tornán.

Az első helyen kiemelt, címvédő és sorozatban háromszor győztes Rafael Nadal két sima játszmában nyert az olasz Potito Starace ellen a 888 ezer euró összdíjazású barcelonai salakpályás torna 2. fordulójában. A hazaiak elsőszámú kedvence vasárnap sorozatban negyedszer diadalmaskodott a monte-carlói viadalon, miután a fináléban legyőzte a világelső svájci Roger Federert.