A Tour de France kerékpáros körverseny szervezői törölték a győztesek listájáról a dán Bjärne Riist, aki a múlt hónapban beismerte: doppingolással diadalmaskodott 1996-ban.

"Töröltük a listáról. Már nem tarthatja magát Tour-győztesnek" - mondta Philippe Sudres, a viadal szóvivője. A hivatalos törlést a Nemzetközi Kerékpáros Szövetségnek (UCI) kell megejtenie. Az UCI az ominózus Riis-bejelentés után közölte: az ex-versenyző akkor cselekedne helyesen, ha visszaküldené a győztesnek járó sárga trikót.

A Tour 104 éves történetében Riis az első, akit megfosztanak a bajnoki címétől. A tavalyi nyertes amerikai Floyd Landis ügye még nincs lezárva: őt is doppingoláson érték, és ha bűnösnek találják, tőle is elvehetik a győzelmet. Az idei viadal július 7-én rajtol Londonból.