Nagy magyar sikerrel zárult a műkorcsolyázók Grand Prix-sorozatának harmadik versenye: szombaton a nankingi Kína-kupát a nőknél Sebestyén Júlia nyerte meg. A sportágban ez a második magyar GP-győzelem, korábban csak Czakó Krisztina tudott hasonló sikert elérni.  A két évvel ezelőtt Európa-bajnok Sebestyén az idei olimpiai 18. és a vb-22. helye után helyreállíthatta a megcsappant önbizalmát.

Nankingban még csütörtökön Sebestyén Júlia idei legjobb rövid programját futotta (52,82 pont), és ezzel a harmadik helyre került az amerikai Emily Hughes (56,74) és a japán Jukari Nakano (54,90) mögé. A korábbi vb-ezüstérmes, az idei Eb-n második helyezett orosz Jelena Szokolova nagy meglepetésre (48,50) csak hetedik lett, és szombaton a kűrben is halovány produkciót nyújtott, csupán 85,67 pontot kapott. Viszonyításképp: a lyoni Eb-n 116,93-ra értékelték.

A kűrben az első csoportban a japán Mao Aszada volt a legjobb (87,01), majd a másodikban következett a rövid program után az első hat helyet elfoglaló versenyző. A kínai Szu Bin-szu (86,77) nem igazán bízhatott az éremszerzésben, Nakano viszont az aranyra hajtott, s jól sikerült szabadkorcsolyázásával (96,37) természetesen az élre is állt. Az amerikai Beatrisa Lang az ötödik helyről futott a ki a kűrre, ám kiszállt az éremért folyó versenyből (85,27). A japán Aki Szavada, aki közvetlenül Sebestyén mögött állt, pedig még többet hibázott (83,35).

Sebestyén Júliát utolsó előttiként szólították, s a tiszaújvárosi korcsolyázónő szenzációs kűrrel rukkolt ki: 100,98 pontra értékelték, amivel Nakanót is megelőzve az élre állt. S meg is nyerte a Kína-kupát, mert utána Hughes csak 94,38-at kapott! Magyar korcsolyázó korábban eddig csak egyszer győzött Grand Prix-versenyen: az 1994-es Skate Canadán Czakó Krisztina bizonyult a legjobbnak.

Sebestyénnek a Grand Prix-versenyekről eddig négy bronzérme volt: 2003-ban Párizsban és a kanadai Mississaugában, 2004-ben ismét Párizsban, valamint Moszkvában állhatott a dobogó harmadik fokára. Három éve a két bronza arra is elegendő volt, hogy bejusson a Grand Prix-döntőbe, ahol végül a hatodik helyen zárt. Sebestyén két hét múlva ott lesz a moszkvai GP-n is, s jó esélye van, hogy idén újra bejusson a fináléba.