Második sikerével már negyeddöntős az ausztráliai Gold Coaston zajló tornán az egykori világelső Martina Hingis, aki hároméves szünet után tért vissza a nőitenisz-elitbe. A 2002 végén makacs bokasérülése miatt visszavonult svájci híresség az első fordulóban 6:2, 6:1-re nyert a venezuelai Maria Vento-Kabchi ellen, majd a nyolcaddöntőben a 7. helyen kiemelt cseh Klara Koukalovát verte 6:3, 6:2-re.

Hingis visszatérését egyébként üdvözölték vetélytársai is. "Visszatérése újabb nagy történet a női tenisz világában, azt hiszem, különösen érdekes lesz látni, vajon vissza tud-e illeszkedni ennyi év kihagyás után. Nyilvánvaló, hogy Martina minden idők egyik legnagyobb teniszezője, s valószínűleg nem tért volna vissza, ha nem érezne kellő erőt magában" - mondta Lindsay Davenport.

"Amikor meghallottam a hírt, nagyon izgatott lettem. Valljuk be, a maga idejében fantasztikus játékos volt, márpedig az ő ideje még a mi időnk is" - vélte Serena Williams. Nővére, Venus is reményét fejezte ki, hogy Martina ugyanolyan formában lesz, mint fénykorában.

A 25 éves Hingis, aki karrierje során öt Grand Slam-viadalon diadalmaskodott egyesben, a világranglistát összesen 209 héten át vezette, szólóban 40, párosban pedig 36 tornát nyert meg. A január 16-án rajtoló melbourne-i ausztrál nyílt bajnokságon, melyen korábban háromszor diadalmaskodott, szabadkártyával indul.

WTA-torna, Gold Coast (175 ezer dollár), 2. forduló:
Llagostera Vives (spanyol) - Schiavone (olasz, 2.) 6:3, 6:1
Schnyder (svájci, 1.) - Haynes (amerikai) 6:3, 6:0
Hingis (svájci) - Koukalova (cseh, 7.) 6:3, 6:2
Golovin (francia, 5.) - Bammer (osztrák) 6:1, 6:3

A Julia Schruff, Szávay Ágnes páros a német játékos combsérülése miatt nem léphetett már pályára a 145 ezer dollár összdíjazású aucklandi nőitenisz-torna párosversenyének második fordulójában.

páros, 2. forduló
Loit, Strycova (francia, cseh, 4.) - Curran, Grandin (brit, dél-afrikai) 6:2, 6:3
Beygelzimer, Jugic-Salkic (ukrán, bosnyák) - Schruff, Szávay (német, magyar) játék nélkül.

A férfiak adelaide-i versenyen hullottak a kiemeltek, Robredo, Ancic és Blake is elvérzett, egyedül Nieminen zárta sikerrel a második fordulót.

ATP-torna, Adelaide (419 ezer dollár), 2. forduló:
Serra (francia) - Robredo (spanyol, 3.) 7:6 (7-4), 3:6, 6:3
Malisse (belga) - Ancic (horvát, 4.) 3:6, 6:3, 7:6 (8-6)
Seppi (olasz) - Blake (amerikai, 5.) 3:6, 6:3, 6:4
Nieminen (finn, 7.) - Mayer (német) 7:6 (7-1), 7:5

A harmadik helyen kiemelt spanyol Carlos Moyá három játszmában nyert az amerikai Justin Gimelstob ellen a 380 ezer dollár összdíjazású indiai férfitorna nyolcaddöntőjében.

Nem sikerült a visszatérés párosban a 41 esztendős Pat Cashnek: a volt wimbledoni bajnok ausztrál teniszező és az indiai Karan Rastogi nagyon simán kikapott a német Rainer Schüttler, Alexander Waske duótól. Cash 1987-ben egyesben diadalmaskodott az angol nyílt bajnokságon és két alkalommal, 1984-ben és 1985-ben a párosversenyben is döntős volt.

Cash huszonegy évvel ezelőtt honfitársával, John Fitzgeralddal alkotott párost, és a Taróczy Balázs, Heinz Günthard magyar, svájci kettős bizonyult jobbnak nála 6:4, 6:3, 4:6, 6:3-ra.

Schüttler, Waske (német, 2.) - Cash, Rastogi (ausztrál, indiai) 6:2, 6:2

A címvédő svájci Roger Federer csak nagyon nehezen győzött a francia Fabrice Santoro ellen az egymillió dollár összdíjazású dohai férfitenisz-tornán. A világelső az alapvonalon - tőle szokatlanul - sokat hibázott, s végül mindkét játszmát a rövidítésben nyerte meg.