A hazai kedvenc Andre Agassi két meccslabdát hárítva verte meg a paraguayi Ramon Delgadót a floridai Delray Beachen zajló, 380 ezer dollár összdíjazású férfitenisz-torna nyolcaddöntőjében. A november óta első versenyén szereplő, 35 éves szupersztár a második szettben 4:5-nél kis híján elvesztette az adogatását - és a mérkőzést is -, ám innen fordítva végül simán nyert. Tokióban Martina Hingis is szetthátrányról fordított a francia Nathalie Dechy ellen.

A hároméves szünet után visszatért Martina Hingis bejutott a negyeddöntőbe az 1,34 millió dollár összdíjazású tokiói nőitenisz-tornán, miután szetthátrányból fordítva legyőzte a 3. helyen kiemelt francia Nathalie Dechyt.

Az első játszmát 6:4-re nyerte a francia, a másodikban az egykori svájci világelső nagy csatában egyenlített (7:5), s ezzel akkora lendületet kapott, hogy a döntő pillanatokban már nem remegett meg a keze.

"Kicsit ideges voltam, ellenfelem pedig kiválóan játszott. Egyszer aztán ráéreztem az alapvonaljátékra, onnantól kezdve én irányítottam. Az utolsó másfél szettben egyre jobban reagáltam az ütéseire, olvastam a játékát, köszönöm istennek, hogy ez a képesség megvan bennem, most ez volt a megmentőm" - nyilatkozta boldogan Hingis, aki 1997-ben, 1999-ben, 2000-ben és 2002-ben már megnyerte ezt a tornát.

Hingis következő ellenfele az orosz Marija Kirilenko lesz, aki 6:4. 6:4-re győzött a nyolcadik helyen kiemelt szerb-montenegrói Ana Ivanovic ellen.

Az első helyen kiemelt, 2004-ben Roland Garros-bajnok Gaston Gaudio már a nyolcaddöntőben kiesett a 380 ezer dollár összdíjazású chilei férfi tornán.