Az orosz Marija Sarapova nyerte a Tokióban rendezett 1,3 millió dollár összdíjazású nőitenisz-tornát, miután a fináléban három játszmában legyőzte a világelső amerikai Lindsay Davenportot.

Az első szettet Sarapova könnyedén gyűjtötte be, ám a folytatásban magához tért a tornát korábban négyszer megnyerő címvédő, aki így egyenlített. A döntő játszma csak rövidítésben dőlt el: Sarapova ugyan az első három mérkőzéslabdáját elpuskázta, ám negyedszer már nem hibázott.

WTA-torna, Tokió (1,3 millió dollár), döntő:
Sarapova (orosz, 2.) - Davenport (amerikai, 1.) 6:1, 3:6, 7:6 (7-5)

A spanyol Conchita Martínez nyerte a thaiföldi Pattayában rendezett 170 ezer dollár összdíjazású női tornát, miután a fináléban három játszmában legyőzte a német Anna-Lena Grönefeldet. A 33. sikerét ünneplő 1994-es wimbledoni bajnok több mint négy év után diadalmaskodott ismét egy versenyen. A 32 éves klasszis legutóbb 2000-ben a berlini tornán maradt veretlen.

WTA-torna, Pattaya (170 ezer dollár), döntő:
Martínez (spanyol, 3.) - Grönefeld (német, 7.) 6:3, 3:6, 6:3

A múlt évi Roland Garros-győztes argentin Gaston Gaudio nyerte a chilei Vina del Marban rendezett, 380 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztornát, miután a fináléban két játszmában legyőzte a hazai közönség előtt szereplő, párosban olimpiai bajnok Fernando Gonzalezt.

ATP-torna, Vina del Mar (380 ezer dollár), elődöntő:
Gonzalez (chilei, 2.) - Volandri (olasz, 3.) 6:4, 5:7, 6:2
Gaudio (argentin, 1.) - Ferrer (spanyol) 6:3, 4:6, 6:2
döntő:
Gaudio (argentin, 1.) - Gonzalez (chilei, 2.) 6:3, 6:4.

Xavier Malisse sikerével fejeződött be a floridai Delray Beach-en rendezett 380 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztorna, miután a döntőben két játszmában legyőzte a cseh Jiri Novakot.

ATP-torna, Delray Beach (380 ezer dollár), elődöntő:
Novak (cseh, 2.) - Moodie (dél-afrikai) 6:3, 6:3
Malisse (belga, 3.) - Spadea (amerikai, 1.) 7:5, 6:4
döntő:
Malisse (belga, 3.) - Novak (cseh, 2.) 7:6 (8-6), 6:2

Az 5. helyen kiemelt Robin Söderling nyerte a 323 ezer euró összdíjazású milánói férfi tornát, miután a döntőben nagy küzdelemben legyőzte a cseh Radek Stepaneket (4. kiemelt). A 20 éves svéd játékos ezzel pályafutása második ATP-tornagyőzelmét szerezte meg.