Az első helyen kiemelt Roger Federer öt játszmában legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Andre Agassit (6.), s bejutott az elődöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A találkozó még szerdán kezdődött, ám a nap slágermeccsét elmosta az eső és a svájci világelső 6:3, 2:6, 7:5-ös vezetésénél félbeszakadt. A csütörtöki folytatás azonban valóságos kínszenvedés volt mindkét klasszis számára, a viharos erejű szél ugyanis olykor kegyetlenül megtréfálta őket.

A negyedik szettben Agassi 4:3-nál nyerte el Federer adogatását, s ez döntött. Az utolsó felvonásban a svájci ugyancsak 4:3-nál brékelt és hidegvérrel be is fejezte a meccset. Az összecsapás során az amúgy óraműszerűen megbízható svájci teniszező 56 (!) önhibát vétett, ám ezek többsége a szél számlájára írható.