Kisebb meglepetésre az ausztrál Bradley McGee 7:26 perces idővel megnyerte a centenáriumi Tour de France 6.5 km-es prológját. A világ legjelentősebb országúti kerékpáros körversenyének egyetlen magyar indulója, Bodrogi László a 17. helyen végzett, 12 mp-cel elmaradva a győztestől.

McGee a szerencsének is köszönheti a sikerét, ugyanis a brit David Millar a 3.6 km-es ellenőrzőpontnál toronymagasan vezetett, de a táv második felében gondjai akadtak a lánccal, így nyolc századdal elmaradt az első idejétől. A címvédő amerikai Lance Armstrong 7. lett, s legnagyobb riválisai nagyjából vele azonos idővel érkeztek a célba, csakúgy mint Bodrogi, aki tavaly a 10. helyen végzett a prológon.

Érdekesség, hogy Hermann Maier, kétszeres olimpiai bajnok osztrák alpesi síző, miután megnyitotta a világ legjelentősebb országúti kerékpáros körversenyét, a Tour de France-t, maga is teljesítette a 6.5 km-es prológot. "Fantasztikus élmény volt. A rajt előtt legalább 200-as volt a pulzusom, annyira izgultam - mondta célba érkezése után a Herminátornak becézett klasszis.

A súlyos motorbalesete után idén visszatérő síző 8:45 perc alatt tekerte le a távot, összehasonlításképpen Bodrogi László, a centenáriumát ünneplő viadal egyetlen magyar indulója 7:39 perc alatt ért célba.