A Falco 29 pontos győzelmet aratott Zalaegerszegen, a férfi kosárlabda NB I elődöntős párharcának második mérkőzésén, így egy siker választja el a bajnoki döntőtől.

A címvédő már az első perctől kezdve nagy nyomást gyakorolt a ZTE-re, és a második félidőre többek között Perl Zoltán remek teljesítményének - 24 pontjának - köszönhetően behozhatatlan előnyre tett szert.

Átrobogott a Zalaegeszegen a címvédő Falco Forrás: ztekosar

A címvédő szombathelyiek után az Alba Fehérvár is fölényes, 24 pontos győzelmet aratott Körmenden. A magyar válogatott Vojvoda Dávid 22 ponttal járult hozzá a fehérváriak sikeréhez a tavalyi szezon ezüstérmese ellen, így 2-0-ra módosult a párharc állása.

Az 5-8. helyért a DEAC kiélezett csatában egyenlített hazai pályán a Sopron ellen. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a szerb Djordje Drenovac volt 20 ponttal és 6 lepattanóval, emellett 4 gólpasszt is kiosztott a debrecenieknél.

A Kecskemét hazai pályán nyert a Szolnok ellen, ezzel egyenlített az 5-8. helyéért zajló párharc második mérkőzésén. A kecskemétiek amerikai-dominikai légiósa, Marques Townes 25 ponttal vette ki a részét a sikerből, míg csapattársa, a szlovák Rastko Dramicanin eggyel kevesebb pontot jegyzett szombaton.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc győztese küzdhet majd a bajnokság ötödik helyéért, míg a vesztes a 7. helyéért szállhat harcba.

férfi NB I:
elődöntő, 2. mérkőzések:
Egis Körmend - Arconic-Alba Fehérvár 66-90 (16-25, 13-22, 19-21, 18-22)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a Székesfehérvár javára.

Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 66-95 (16-24, 18-20, 12-32, 20-19)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Szombathely javára.

az 5-8. helyért, 2. mérkőzések:
DEAC-Sopron KC 82-75 (21-16, 19-28, 20-20, 22-11)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Szolnoki Olajbányász 92-87 (31-17, 18-21, 24-30, 19-19)