A címvédő Sopron 61 ponttal legyőzte a vendég TFSE-t a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének a szerdai nyitányán.

Az egyoldalú találkozó legjobbja a hazaiak válogatott centere, Határ Bernadett lett 19 ponttal.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc következő mérkőzésére szombaton kerül sor a Városmajorban.

Fölényesen nyerte meg a negyeddöntő első meccsét a Sopron Basket Fotó: Csudai Sándor - Origo

A Magyar Kupa-győztes DVTK jutott elsőként négy közé, mivel szerdán a negyeddöntő második meccsén is megverte a Győrt.

A miskolciak után a PEAC is bejutott az elődöntőbe, mivel a negyeddöntő második mérkőzésén, idegenben is megverte a Csatát. A találkozó legjobbja a pécsieket erősítő Kiss Virág és Chelsea Nelson lett 20-20 ponttal.