Fradi-Győr lesz a kézilabda BL-negyeddöntőben

Győr, 2015. május 14.
Győr, 2015. május 14. A ferencvárosi Szucsánszki Zita (k) a labdával, mellette a győri Kovacsics Anikó (háttal) és Heidi Löke a női kézilabda NB I döntőjének második mérkőzésén, a Győri Audi ETO KC - FTC Rail Cargo Hungária találkozón Győrben, az Audi Arénában 2015. május 14. MTI Fotó: Kovács Anikó
Bukarestben nyert a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, vasárnap, a négyes döntőbe kerülésért pedig majd a Ferencvárossal találkozik.

Női kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő, 10. (utolsó) forduló, 2. csoport:
CSM Bucuresti (román) - Győri Audi ETO KC 22-24 (8-14)
a győri góldobók: Löke 5, Sulland 5, Alstad 4, Kovacsics 3, Amorim 3, Groot 2, Broch 1, Grimsbö 1

A magyar együttes a román fővárosban két góllal bizonyult jobbnak a CSM Bucurestinél, pedig az első félidőben hat góllal vezetett, és többször úgy nézett ki, simán tudja nyerni a meccset.

A második félidő nem jól indult, a harcos hazaiak 15-12-re, majd 17-15-re javították az állást, sőt a 48. percben már csak minimális volt a magyar csapat előnye (18-19). A négyszer egymás után eredményes, összesen három büntetőt is biztos kézzel érvényesítő Alstad jóvoltából megint nőtt a gólkülönbség (18-21, 19-22), de

az 57. percre csaknem teljesen elfogyott a győriek előnye (21-22).

A végét azonban jobban bírta mind testi, mind lelki erővel a magyar együttes, amely végül 24-22-re győzött.

Alakul a BL-ben is a Fradi-Győr Forrás: MTI/Kovács Anikó

2. csoport:
Buducnost Podgorica (montenegrói)-Midtjylland (dán) 27-21 (14-7)
Pénteken játszották:
Sävehof (svéd)-Vardar Szkopje (macedón) 26-29 (14-14)

A végeredmény:
1. Buducnost Podgorica 15 pont, 2. Győri Audi ETO 15, 3. Vardar Szkopje 14, 4. CSM Bucuresti 9, 5. Midtjylland 5, 6. Sävehof 2

A Larvik megelőzte a Fradit

Ami a Ferencvárost felvonultató 1. csoportot illeti: azzal, hogy a norvég Larvik vasárnap győzött a francia Fleury otthonában, a szintén 12 pontos

magyar csapat harmadik lett csoportjában, mivel az egymás elleni eredmény a Larviknak kedvezett.

Ez egyúttal azt is jelenti, hogy mivel Buducnost a papírformának megfelelően legyőzte a dán Midtjyllandot, a Győr a második helyen végzett, és a Ferencvárossal találkozik a negyeddöntőben.