Történelmi sikert értek el a szolnoki kosarasok

Keller Ákos, kosárlabda, Szolnoki Olaj
Szolnok, 2015. december 9. A szolnoki Keller Ákos kosárra dob a férfi kosárlabda Európa Kupa E csoportjának 9. fordulójában játszott Szolnoki Olaj - Besiktas mérkőzésen a szolnoki Tiszaligeti sportcsarnokban 2015. december 9-én. MTI Fotó: Mészáros János
A Szolnok 18 ponttal legyőzte a török Besiktast szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa kilencedik fordulójában, így az utolsó kör eredményétől függetlenül bejutott a legjobb 32 közé.

Eredmény, Európa Kupa, E csoport, 9. forduló:
Szolnoki Olaj - Besiktas (török) 85-67 (21-19, 27-18, 16-17, 21-13)
A magyar csapat legjobb dobói: Vojvoda 25, Milosevic 24, Wittmann 10

Az egyaránt 3/5-ös győzelmi mérlegnél tartó csapatok tavaly szintén egy csoportban szerepeltek, emellett a két gárda emlékezetes csatát vívott az azóta megszűnt Eurochallenge Kupa 2012-es debreceni négyes döntőjében, akkor a - végső győzelmet is megszerző - Besiktas bizonyult jobbnak. A Szolnok egy hónapja 76-67-re kikapott Isztambulban.

A továbbjutás szempontjából sorsdöntő meccs a várakozásoknak megfelelően az elejétől fogva kiélezett csatát hozott. A magyar bajnoknál főként a vasárnap Szombathelyen 26 pontot szóró szerb Strahinja Milosevic villogott, aki egymaga 18 pontot szerzett az első félidőben. A Szolnok 25-25 után robbantott, és a nagyszünetben Vojvoda Dávid félpályás triplájával 48-37-re vezetett.

Keller Ákos kosárra dob Forrás: MTI/Mészáros János

Pór Péter tanítványai a térfélcsere után már 15 ponttal elhúztak (59-44), ám a törökök nem roppantak meg, keményen tartották magukat, az utolsó negyed 64-54-ről indult.

A zárószakaszban az Olaj több mint két és fél percig nem talált a gyűrűbe, a vendégek öt pontra feljöttek, erre a sorozatra a házigazdák egy 8-0-s rohammal válaszoltak. Vojvoda és Milosevic tovább brillírozott, Wittmann Krisztián fontos triplákat szerzett, így 79-65-nél valamelyest megnyugodhatott a Tiszaligeti Csarnok közönsége.

A hajrá már igazi örömkosárlabdát hozott, és mivel a másik két meccsen is jól alakultak a dolgok, a Szolnok az utolsó kör eredményétől függetlenül - fennállása során először - bejutott a 32 közé.

A Szolnok egy hét múlva, az utolsó fordulóban az orosz Szaratovhoz látogat. A hat csoportból az első 4-4 csapat jut tovább a legjobb 32 közé, ahol a 24 EK-együtteshez csatlakozik az Euroligától búcsúzó nyolc klub.

Nem bírt a kassai csapattal a Sopron

A Sopron hazai pályán 16 ponttal kikapott szerdán a szlovák Kosicétől a női kosárlabda Euroliga hetedik fordulójában.

Eredmény, A csoport, 7. forduló:
Uniqa Sopron - Kosice (szlovák) 70-86 (13-21, 22-19, 19-19, 16-27)
A magyar csapat legjobb dobói: Ciglar 16, Krnjics 14, Simon 13

Az 1/6-os mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a francia Villeneuve-öt fogadják.

Otthon kapott ki a Győr

A Győr hazai pályán kikapott a belga Namurtól szerdán a női kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában, így továbbra is nyeretlen.