Csoportmásodikként, de három ponttal a zsebben jutott tovább a középdöntőbe a magyar férfikézilabda-válogatott a szerbiai Európa-bajnokságon, miután fantasztikus mérkőzésen, a csodálatosan védő Fazekas Nándor vezérletével 26-23-ra győzött a címvédő - ráadásul olimpiai és világbajnok - franciák ellen.

Videó: így vertük a franciákat

Eredmény, férfi Eb, C csoport, 3. forduló:
Magyarország - Franciaország 26-23 (12-14)
Újvidék, 8000 néző
v.: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
gól: Zubai 6, Harsányi 5/2, Mocsai T. 3, Krivokapics 3, Császár 2, Putics 2, Iváncsik G. 2, Ilyés 1, Ancsin 1, Nagy K. 1, illetve Barachet 5, Karabatic 4, Bingo 3, Narcisse 3, Bertrand Gille 2, Joli 2/2, Fernandez 2, Abalo 1, Dinart 1
hetes: 2/2, illetve 3/2
kiállítás: 6, illetve 4 perc

Élő közvetítés

Miután Spanyolország 30-27-re legyőzte az oroszokat, a magyar válogatott úgy léphetett pályára a címvédő franciák ellen, hogy már biztosan bejutott a középdöntőbe. A csata így a presztízs mellett a továbbvihető pontról szólt. A felek utoljára a tavalyi svédországi világbajnokság jönköpingi középdöntőjében találkoztak egymással, akkor a franciák 37-24-re nyertek.

Úgy kezdődött a meccs, ahogy a spanyolok ellen, a csapat kicsit belealudt az első öt percbe, mire felébredtek, addigra 4-1-re már a franciák vezettek. Szerencsére sikerült rendezni a sorokat, Fazekas néhány védése pedig olyan plusztöltetet adott a veszprémi kapusnak, amilyenre talán még ő maga sem számított.

4-4-nél sikerült utolérni az ellenfelet, a 18. percre már 8-6-ra a magyaroknál volt az előny. Mocsai tamás remekül játszott, Zubait nem lehetett megtartani beállósposzton, a spanyolok ellen bizonytalankodó Harsányi pedig két remek góllal jelezte, igenis formában van.

A 21. percben, 9-7-es előnynél egymás után két kiállítást ítéltek a csapat ellen, ez megfogta Császárékat, a franciák egy 5-0-s sorozattal megfordították az állást, és ez a lendület kitartott a félidő végéig.

Forrás: AFP/Franck Fife

12-14-ről aztán elkezdte a szívós felzárkózást az együttes. A védekezés összeállt, Fazekas eksztázisban védett, és miután a Zubai, Harsányi kettős mellé még Krivokapics is feljött a góljaival, az 50. percben ismét magyar előnyt láthatott a teltháznyi közönség (21-20).

És az utolsó tíz percben már nem volt pardon. Fazekas még rátett egy lapáttal, a játékvezetők ugyan próbáltak segíteni a címvédőnek, de gólt mégsem dobhattak helyettük.

Az utolsó két magyar gólt Iváncsik Gergő szerezte, Magyarország az Európa-bajnokság egyik legnagyobb meglepetését aratva 26-23-ra győzött az olimpiai, világ- és Európa-bajnok ellen, és a spanyolok mögött csoportmásodikként, de hozzájuk hasonlóan veretlenül, három ponttal masírozott be a legjobb tizenkettő közé.

A középdöntőben Horvátország, Szlovénia és Izland lesz az ellenfél.