A Pick Szeged kikapott a német Rhein-Neckar Löwen otthonában, és így nem juthat a 16 közé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A Tisza-partiak legfeljebb a csoport harmadik helyén zárhatnak, és akkor átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.

Férfi BL, H csoport, 4. forduló:
Rhein-Neckar Löwen (német) - Pick Szeged 35-28 (15-13)
Löwen:
Fritz, Szmal (kapusok), Bielecki 6, Filip 5 (2), Gensheimer 2, Groetzki 2, Harbok 1, Jurasik 4, Klimovets 1, Roggisch, Schwarzer 1, Selmenko 1, Sigurdsson 5, Tkaczyk 7. Edző: Wolfgang Schwenke.
Szeged: Marjanac, Puljezevics (kapusok), Ghionea 5, Gyuris, Herbert 2, Katzirz 4, Krivokapics 4, Oszmajics 5, Petrea 7, Simon, Vadkerti 1, Vancsics. Edző: Vladan Matic.

Az előző idényben KEK-döntős németek már Szegeden is nyerni tudtak, és most is ők számítottak esélyesnek. A Szeged győzelme esetén versenyben maradt volna a 16 közé jutásért.

A Szeged az első félidőben a németek tudomására hozta: nem hajlandó átengedni a továbbjutási reményeket, ennek fényében foggal-körömmel küzdött az "oroszlánok" ellen. A szünetben két góllal vezettek a hazaiak.

A folytatásban sem tudott jobban elhúzni a Rhein-Neckar, jól tartotta magát a Szeged. A németek ezután eggyel magasabb fokozatba kapcsoltak, ezt az iramot már nem tudta tartani Vladan Matic együttese, így 35-28 lett a vége.

A Szeged a következő fordulóban a pont nélkül álló lengyel Wisla Plockot fogadja, és ha pontot szerez, akkor csoportharmadik lesz, és átkerül a KEK nyolcaddöntőjébe.

Korábban:
Wisla Plock (lengyel) - HC Zagreb (horvát) 24-27 (12-16)

Az állás:
1. HC Zagreb 7 pont (130-104)
2. Rhein-Neckar Löwen 7 (134-110)
3. Pick Szeged 2, 4. Wisla Plock 0

Szombaton játszották:
F csoport, 4. forduló:
MKB Veszprém - Zaporizzsja (ukrán) 33-22 (16-12)
Haukar Hafnarfjördur (izlandi) - Flensburg-Handewitt (német) 25-34 (15-14)

Az állás:
1. Flensburg-Handewitt 6 pont (135-103)
2. MKB
Veszprém 6 (120-102), 3. Haukar Hafnarfjördur 4, 4. Zaporizzsja 0

A csoportokból az első két helyezett jut a 16-os középdöntőbe, a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.