A ligaelső Boston jóvoltából megszakadt a Houston 22 mérkőzéses győzelmi sorozata az NBA legutóbbi játéknapján.

A legutóbb január 27-én, a Utah-tól kikapó texasiak fantasztikus menetelése a második leghosszabb lett az NBA történetében. A rekordot a Los Angeles Lakers tartja, amely 1971/72-ben megszakítás nélkül 33-szor diadalmaskodott. A Celticsben ezúttal is Kevin Garnett (22 pont) és Paul Pierce (20) vitte a prímet.

A nap másik rangadóján a Lakers csaknem elherdálta a harmadik negyedben szerzett 25 pontos előnyét Dallasban. A vége előtt 5 másodperccel 100-102 volt az állás, amelyet már csak Dirk Nowitzki elhibázott triplája követett. A Mavericks német sztárja 35 pontig és 11 lepattanóig jutott, míg a túloldalon Kobe Bryant 29 ponttal zárt.

Nyolc vereség után megszerezte első márciusi győzelmét a sereghajtó - és 2006-ban bajnok - Miami, míg a Heattől nemrég Phoenixbe költözött Shaquille O'Neal 16 ponttal és 14 lepattanóval, centertársa, Amare Stoudemire pedig 25 ponttal vezette sikerre a Sunst Portlandben.

A Detroit 136 pontot szórt a Denvernek, ezzel a védekezéséről híres gárda az utóbbi nyolc évben először jutott (a rendes játékidőben) 130 pont fölé.