A Toronto Maple Leafs hétmeccses túrára készül, és szépen búcsúzott átmenetileg a hazai pályától, miután az elsöprő második harmadnak köszönhetően 6-1-re kitömte a Tampa Bayt az NHL legutóbbi játéknapján. A kanadai alakulat alig több mint négy és fél perc alatt négy gólt rámolt be a floridaiaknak, a negyedik után Johan Holmqvist helyére Marc Denis érkezett a Tampa Bay kapujába. Chad Kilger duplázott, Mats Sundin és Nik Antropov 1+1-gyel zárt, Hal Gill és Kyle Westwood egyaránt két gólpasszt jegyzett.

Chris Pronger, az Anaheim klasszis védője emlékezetessé tette pályafutása 900. NHL-meccsét, miután a címvédő az ő góljával gyűrte le hosszabbítás után a Colombust. A Kacsák a négyből három találatot emberelőnyből szereztek, de létszámhátrányban is jól működött a speciális egység, mert a Blue Jackets kilenc előnyéből hetet sikerült kivédekezni. A kaliforniaiak Samuel Pahlsson révén büntetőből is eredményesek voltak, és a legutóbbi négy mérkőzésükből hármat megnyertek.

A Detroit az idényben már másodszor jutott el hetes győzelmi sorozatig, a Nashville elleni 2-1-es sikerben nagy szerepet játszott Chris Osgood, aki a harmadik harmadban rendre kisegítette a fáradó társakat. A Red Wings már az első harmadban kétgólos előnyre tett szert, előbb Tomas Kopecky bombázta be Pavel Dacjuk passzát, majd Valtteri Filppula emelt fonákkal a léc alá büntetőből. A Nashville ugyan szépített Martin Gelinas emberhátrányos góljával, de Osgood utána megint lehúzta a rólót.

Alex Auld másodszor szerepelt a Bostonban, és máris főszereplő volt, a Buffalo elleni 4-1-es diadalból 44 védéssel vette ki a részét a Phoenixtől érkező hálóőr. Auld különösen a második harmadban nyújtott nagyot, amikor rengeteget tett azért, hogy megmaradjon a Bruins kétgólos előnye. A Bruins első öt lövéséből három gólt ért el, és ezzel meg is alapozta a győzelmét.

A New Jersey hiába szerzett vezetést a Washington ellen, az Ördögök saját edzőjük szerint is pokoli rosszul játszottak a második húsz percben, a fővárosiak pedig végül 3-2-re behúzták a meccset, a győztes gól az első NHL-treffelését jegyző Quintin Laing nevéhez fűződik.

Szergej Zubov a Dallas mind a négy góljában szerepet vállalt az Edmonton ellen, a veterán orosz hátvéd három gólpassza mellett egyszer maga is beköszönt a Dwayne Rolosont váltó Mahieu Garonnak. A csata a ráadásban dőlt el, amikor a Dallas 4 a 3 ellen támadhatott, és Brenden Morrow Zubov passza után mattolta Garont.

Rob Blake győzelemmel ünnepelte 38. születésnapját, miután a Kings 4-2-re legyőzte a Vancouvert. A Canucks kapujában a melegítés során megsérült Roberto Luongo helyén Curtis Sanford kezdett, de az első harmadban ő is tehetetlen volt Brad Stuart és Anze Kopitar lövésével szemben. Bár a Vancouver még szépíteni tudott, a Királyok már nem engedték ki kezükből a győzelmet.

eredmények:
Buffalo Sabres - Boston Bruins 1-4 (1-3, 0-0, 0-1)
gól: Spacek (16:01, emberelőnyből), illetve Savard (6:29), Axelsson (7:13), Schaefer (17:11), Metropolit (50:08)

Washington Capitals - New Jersey Devils 3-2 (1-1, 2-0, 0-1)
gól: Backström (8:44, ee.), Schultz (20:53), Laing (38:08), illetve Madden (5:56), Clarkson (42:18)

Columbus Blue Jackets - Anaheim Ducks 3-4(1-0, 1-3, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után
gól: Klesla (13:36, ee.), Beech (27:34), Zserdev (43:07, ee.), illetve Perry (26:49, ee., 33:40), Pahlsson (38:44, büntető), Pronger (63:14, ee.)

Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 6-1 (0-0, 4-1, 2-0)
gól: J. Blake (30:09), Sundin (32:32, ee.), Antropov (34:07, ee.), Kilger (34:41, 52:12), Stajan (45:15), illetve Ouellet (39:00)

Nashville Predators - Detroit Red Wings 1-2 (0-2, 1-0, 0-0)
gól: Gelinas (39:36, emberhátrányból), illetve Kopecky (7:10), Filppula (15:06, büntető)

Dallas Stars - Edmonton Oilers 5-4 (3-2, 1-1, 0-1, 1-0) - hosszabbítás után
Ribeiro (6:44), Niskanen (7:06), Modano (9:06), Zubov (34:20), Morrow (64:00, ee.), illetve Gagner (4:26), Penner (8:26), Gilbert (30:40), Horcoff (50:36)

Los Angeles Kings - Vancouver Canucks 4-2 (2-1, 1-0, 1-1)
gól: Stuart (3:22), Kopitar (9:19), D. Armstrong (24:49), D. Brown (51:41, kettős ee.), illetve Pyatt (7:34, ee.), Edler (57:30, ee.)