Milan Hejduk pályafutása ötödik mesterhármasát szerezte az NHL legutóbbi játéknapján, amikor a Colorado 9-5-re legyőzte a St. Louist. A cseh csatár a tripla mellett három gólpasszt is kiosztott, de a vele azonos sorban szereplő társai is kitettek magukért, Paul Stastny öt (két gól, három assziszt), Ryan Smyth három (egy gól, két előkészítés) pontot szerzett, amivel igazán emlékezetessé tették a franchise történetének (a Colorado a Hartford Whalers utódjaként szerepel a ligában) ezredik győzelmét.

Pedig a St. Louis került előnybe, és még a második harmad elején is 2-2-re állt a meccs Jay McClement büntetője után, de innentől a Lavina betemette a vendégeket, négy és fél perc alatt három gólt ütöttek a denveriek. Az utolsó játékrészben két gyors góllal még 6-4-re felzárkózott a Blues, de aztán a Colorado megint megrázta magát.

A New Jersey sorozata kilenc győztes meccs után a Rangers ellen szakadt meg, a rendes játékidő gól nélkül telt el, a hosszabbításban aztán fél perc elteltével Brendan Shanahan döntött. A győztes alakulat kapujában Henrik Lundqvist karrierje során tizenkettedszer zárt kapott gól nélkül, a másik oldalon Martin Brodeur 28 lövést hárított, de ez sem volt elég. A Devils ebben a szezonban négyből négyet vesztett a Parkőrök ellen, ilyen utoljára a 93/94-es idényben fordult elő.

A Chicago negyedszer zakózott egymás után, ezúttal a Calgary leckéztette meg a Fekete Sólymokat. A Flames kapujában elsőrangú teljesítmény nyújtott Miikka Kiprusoff, aki az utolsó harmadban 18, összesen 35 lövést tett ártalmatlanná.

Amilyen pocsék formában van a Chicago, olyan jól megy a Detroitnak, amely a Carolina felett aratott 6-2-es diadallal sorozatban hatodszor gyűjtötte be a két pontot. A Red Wingsben szokás szerint remekelt a Pavel Dacjuk, Tomas Holmström, Henrik Zetterberg trió, de mellettük meg kell említeni Jiri Hudlert is, aki három gólpasszal zárt.

eredmények:
New York Rangers - New Jersey 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
Shanahan (60:30)

Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes 5-2 (1-0, 2-2, 2-0)
Filppula (4:35), Franzen (26:02, emberelőnyből), Lilja (32:40), Dacjuk (37:22), Holmström (37:58), illetve E. Cole (20:46; 30:36, ee.)

Chicago Blackhawks - Calgary Flames 2-3 (1-0, 0-1, 1-2)
gól: Lang (10:50), Byfuglien (54:39), illetve Nolan (27:57), Sarich (51:19), Langkow (53:52, ee.)

Colorado Avalanche - St. Louis Blues 9-5 (1-1, 5-1, 3-3)
gól: Hejduk (15:37; 25:02, ee.; 52:16, ee.), P. Stastny (30:01, 47:36), Wolski (31:28, 54:17, ee.), B. Clark (34:38), Smyth (37:27), illetve McClement (10:14; 25:44, büntetőből), Weight (40:24), Perron (41:24), Stempniak (59:19, ee.)