A két londoni mérkőzés után immáron a tengerentúlon is rendeztek fordulót az NHL-ben, és az első igazi játéknap hőse minden kétséget kizáróan a Colorado csatára, Paul Stastny, aki három gólt ütött a Dallas elleni találkozón. A másodéves center jó úton jár, hogy édesapja, Peter Stastny nyomdokaiba lépjen, a Hírességek Csarnokába beválasztott klasszis egyébként majdnem napra pontosan 25 éve szintén elért egy mesterhármast, a Colorado elődjének számító Quebec színeiben szórta meg a Buffalót 1982. október 6-án.

Az előző szezont a legjobb emberelőnyös mutatóval záró Montreal ott folytatta, ahol tavasszal abbahagyta, a kanadaiak mindhárom góljukat létszámfölényben ütötték, a finn Saku Koivu duplázott, az orosz Andrej Markov két gól előkészítésében vállalt szerepet.

Azok a Montreal-drukkerek, akik hisznek a statisztikában, azok most joggal reménykedhetnek, mivel a Canadiens 1917 óta negyvennyolcadszor kezdte győzelemmel az idényt, és az ezt megelőző években csak négyszer maradt le a rájátszásról a gárda, amikor behúzta az első meccset.

Dany Heatley, az Ottawa Senators sztárja előbb aláírta új, 45 millió dolláros szerződését, majd néhány órával később győztes gólt ütött csapata szezonnyitó mérkőzésén. A fiatal csatár újabb hat évre kötelezte el magát az ottawai együtteshez, amelynek vezetői valószínűleg korábban sem kételkedtek abban, hogy jó üzletet kötnek vele, ám a Toronto Maple Leafs otthonában 4-3-ra megnyert után még biztosabbak lehetnek ebben.

Heatley a második harmadban gólpasszt adott Daniel Alfredssonnak, majd a harmadikban mattolta Andrew Raycroft kapust, és hosszabbításra mentette a rangadót. A ráadásban aztán - kevesebb mint három perc elteltével - ismét túljárt a hazai hálóőr eszén, és eldöntötte a találkozót.

Bukdácsol a bajnok Anaheim, a Kacsák szétlövéssel kaptak ki a Detroittól, a michiganieknél a 23 éves Jiri Hudler volt a büntetőpárbaj hőse, illetve Dominik Hasek, aki mind a három anaheimi próbálkozást hárította.

eredmények:
Colorado Avalanche - Dallas Stars 4-3 (1-0, 3-1, 0-2)
P. Stastny (18:11, 21:03, 31:15), Wolski (36:55), illetve Halpern (27:10), J. Jokinen (37:38, emberelőnyből), Hagman (57:10, ee.)

Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 3-4 (2-2, 1-0, 0-1, 1-0) - hosszabbítás után
Antropov (10:39, 13:59), Stajan (35:44), illetve Vermette (7:23), Alfredsson (14:39), Heatley (54:24, 62:57)

Carolina Hurricanes - Montreal Canadiens 2-3 (1-1, 0-0, 1-1, 0-1) - hosszabbítás után
E. Cole (3:37, ee.), Hedican (52:48), illetve Streit (13:01, ee.), S. Koivu (49:31, ee.; 61:05, ee.)

Detroit Red Wings - Anaheim Ducks 3-2 (1-0, 0-2, 1-0, 1-0) - szétlövéssel
Zetterberg (9:46, ee.), Holmström (44:04, ee.), Hudler (65:00, győztes büntető), illetve Bertuzzi (34:32), Getzlaf (39:18, ee.)