Nyertek az esélyesek a nőikosárlabda-bajnokságban. A 18. fordulóban az Euroliga-negyeddöntős MiZo-Pécs hazai pályán 79-47-re győzte le a ZTE-t, míg a legrangosabb európai kupasorozatban szintén remekül szereplő MKB-Euroleasing Sopron 89-66-ra verte a vendég BSE együttesét. A Szeviép-Szeged szintén otthon diadalmaskodott, 85-78-ra a Szolnok ellen.

Nőikosárlabda-bajnokság, 18. forduló
MKB-Euroleasing Sopron - BSE-ESMA 89-66 (18-14, 24-21, 27-15, 20-16)
Sopron, 700 néző
vezette: Dr. Víg, Bognár
legjobb dobók: Cserny 18, Gorbunova 17/3, Teasley 14 illetve Hagara 21/9, Chones 20, Papp 11.

Nagyszerűen kezdett az MKB-Euroleasing együttese, és szinte állva hagyta a vendégcsapatot. Később aztán ettől egy kicsit elkényelmesedtek, így a BSE magára talált és felzárkózott. A soproni csapatban a két idegenlégiós vitte a prímet: Gorbunova dobásai élményszámba mentek, míg az amerikai Teasley passzai szinte kiszámíthatatlanok voltak.

A szünet után magasabb sebességre kapcsolt a Sopron, és a védekezésre jobban odafigyelve, olykor már 20-22 pontos előnyre tett szert. Az utolsó tíz percben kialakult viszonylag szoros eredmény csupán a hazaiak közönségszórakoztató, olykor könnyelmű játéknak tudható be.