Megszerezte első győzelmét az MKB-Euroleasing Sopron a nőikosárlabda Euroligában, miután a 4. fordulóban hazai pályán nyert a francia Bourges ellen. A Pécs a negyedik meccsén negyedszer vonulhatott le győztesen a parkettről, Rátgéber László csapata a szintén francia Mondeville otthonában nyert 65-61-re.

nőikosárlabda Euroliga, B csoport:
MKB-Euroleasing Sopron - Bourges (francia) 86-74 (29-21, 23-12, 13-21, 21-20)
pontszerzők: Cserny 20/6, Matovic 18, Teasley 17/9, Károlyi 14/6, Horváth Zsuzsanna 7/3, Honti 6, Eördögh 4, illetve Jekabsone 21/9, Godin 17, Palau 9, Dumerc 9/6, Ngoyisa 8, Melain 5, Reghaissia 5/3

Bíztatóan kezdett a sérült Blahuskovát nélkülöző, eddig nyeretlen Sopron: a kirobbanó formában lévő Cserny triplái és a térdpanaszaiból felgyógyult Matovic közeli kosarai révén a 3. percben 8-2 volt az állás. A háromszoros Euroliga-bajnok Bourges-ban főként a 2001-ben Európa legjobbjává választott Melain valamint a lett Jekabsone villogott.

A fantasztikus nyitónegyed után sem csökkent az iram, a beilleszkedési problémákkal küszködő Teasley duplájával már 10 pontra nőtt az előny. A rengeteg kapott kosártól meglepett franciák egy-egy triplával próbálták tartani magukat, ám a félidőben a hazaiak gyenge lepattanózása ellenére is 52-33 volt az állás. Ekkor Cserny, Matovic és Károlyi egyaránt 12-12 pontnál tartott.

Térfélcsere után az ellenfél a hátrány faragása végett már szinte kizárólag a 6,25-ös vonalon túlról kísérletezett, de 62-40-nél már azt is egyre kedvetlenebbül. Ekkor azonban megtört a lendület, Teasley felelőtlenül elszórta a labdákat, és a Bourges egy 14-0-s rohammal 8 pontra felzárkózott. A 30. percben 65-54-et mutatott az eredményjelző.

A zárójátékrész Godin jóvoltából újabb francia triplákkal indult, és a rivális már "látótávolságon belül" volt, ami keserves hajrát ígért. Ekkor azonban jött a fiatal Honti, valamint a rendkívül fontos találatokat elérő Teasley, és ha nehezen is, de végre összejött a hőn áhított első Euroliga-siker. Az 1/3-as mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva az olasz Schióhoz látogatnak.

(MTI)

A MiZo Pécs küzdelmes mérkőzésen idegenben győzte le a francia Mondeville együttesét az Euroliga A csoportjában. A baranyai alakulat a találkozó során többször vezetett, de nem tudott igazán elszakadni a hazaiaktól. Rátgéber László tanítványai az utolsó negyedben elsősorban védekezésük révén kerekedtek felül a franciákon, és 65-61-es győzelmet arattak.

noikosárlabda Euroliga, 4. forduló, A csoport:
USO Mondeville (francia) - MiZo Pécs 61-65 (24-18, 11-17, 18-13, 8-17)
USO Mondeville: Koechlin 6, Mandiang, Daley 16, Lemaire, Legoupil, Pochet 4, Bade 2, Podrug 16, Bonnan 17, Jannault
MiZo Pécs: Fegyverneky 6, Johnson 13, Dapo 11, Johns 5, Iványi 6, Branzova 6, Lisina 8, Béres 10, Vajda, Szakács, Bujdosó, Semsei.
kipontozódott: Branzova és Fegyverneky a negyedik negyedben

Kiegyenlített csatát hozott a mérkőzés eleje. A hetedik perc környékén aztán egy kisebb pécsi zavarodottság 20-16-os francia előnyt eredményezett, és ez a hátrány a negyed végére hat pontra nőtt. A második negyed elején Rátgéber László úgy döntött, hogy pihenteti Iványit, aki begyűjtött két személyi hibát. Johnson, valamint Bujdosó is pályára lépett, és a felfrissített összeállítással a magyar bajnok előbb kiegyenlített, majd fordított.

A 14. percben időt kértek a franciák 27-26-os magyar vezetésnél. A negyed hátralévő részében nem változott sokat a játék képe: felváltva dobtak kosarakat a csapatok, és a mieinknél hiába állt be az addig pihenő Iványi, a baranyaiaknak nem sikerült elszakadniuk a hazai együttestől.

A folytatásban a Mondeville szinte mindent feltéve egy lapra igyekezett előnyhöz jutni. Sikerült is a franciáknak, hiszen a negyed vége előtt két perccel már hét ponttal is vezettek, a Pécsnél pedig Fegyverneky, Johnson, Bujdosó, Branzova és Iványi is már három személyi hibával rendelkezett. Az utolsó 10 perc előtt 53-48-ra feljöttek Béresék.

A hajrában ismét jelesre vizsgáztak a "Rátgéber-egyetem" diáklányai. Pedig a helyzetük nem volt egyszerű: Branzova és Fegyverneky kipontozódott, és a franciák is hatalmas offenzívát indítottak. Iványiék azonban átálltak a zónavédekezésre, és így 65-61-es győzelmet arattak.