Miután mind a görög Anagenniszi Artasz, mind a norvég Vaag Vipers nőikézilabda-csapata lemondott pályaválasztói jogáról, hazai környezetben játszhatta EHF-kupa nyolcaddöntő-mérkőzéseit a Ferencváros és a Győri Graboplast ETO KC együttese. A zöld-fehér együttesek a papírformának megfelelően kettős győzelemmel jutottak tovább.

EHF-kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
Vaag Vipers (norvég) - Győri Graboplast ETO KC 28-38 (14-18)
Győr, Magvassy-sportcsarnok, 1200 néző
v.: Alexandr Kovalcsuk, Anatolje Kovalcsuk (moldáv)
gól: Birkeland 8/2, Grimestad 5, Berge 4, Moberg 3, Svantesson 3, Ourom 2, Rostand 2, Aaland 1, illetve Mehlmann 9/7, Bódi 7, Gogirla 6, Vérten 4, Temes 3/2, Borbás 3, Djokic 3, Bradeanu 3.
továbbjutott: a Győr, kettős győzelemmel, 71-53-as összesítéssel

5-5-ig jól tartotta magát a norvég együttes, amely tavaly még a Lunde-ikrekkel együtt komolyabb ellenfele tudott lenni a Győr együttesének. 5-5-ről azonban a Rába-parti együttes belelendült, Djokicot nem tudták tartani a vendégek, Bódi révén pedig emberhátrányban is sikerült bevenni a norvég kaput.

9-5-nél időt is kért a Vaag Vipers mestere, de Grimestad és Svantesson hiába találta meg az utat Petróczi hálójáig, a hazai együttes nem engedte közelebb a "viperákat".

A 18-14-es félidő után bő tíz percet kellett várni, hogy beinduljon a gépezet, 25-20 után Mehlmann és Gogirla ellen nem tudtak igazán mit tenni a vendégek. A Győr végül teljesen megérdemelten 38-28-ra győzött, s összesítésben 71-53-mal jutott a negyeddöntőbe.

Anagenniszi Artasz Promitheasz - FTC 21-44 (12-19)
Népliget, 400 néző
v.: Borrotti, Marcet (FRA)
gól: Zsitlova 10/2, Stankute 6, Fotiadu 3/3, Lebegyeva 1, Vemi 1, illetve Mraviková 10, Pádár M. 7, Kamper 7, Csenki 5, Horváth R. 3, Uhraková 3, Rábai 3, Tóth T. 3, Kirsner 2, Barna 1.
továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 84-54-es összesítéssel

Az első mérkőzést mindössze hét góllal nyerte meg a Ferencváros együttese, ám a szombati 40-33-as siker után sokkal összeszedettebben játszott a magyar együttes. Az első negyedóra még viszonylag szorosan alakult, ekkor mindössze 8-6-ra vezetett az FTC, ám tíz perc alatt sikerült egy 9-2-es szériával meglépni, s a félidőt 19-12-es előnnyel zárni.

A második játékrészben a tízgólos Katarina Mravikova vezérletével a Fradi percről percre növelte előnyét, s végül 44-21-re nyert, s összesítésben kettős győzelemmel, harminc góllal bizonyult jobbnak görög ellenfelénél.