Három magyar légiós csapata is érdekelt volt a férfikosárlabda-Euroliga szerdai második fordulójában.

A Tau Cerámica - nem kis mértékben Dávid Kornél 15 pontjának és remek játékának köszönhetően - 83-79-re legyőzte az Unicaja Málagát a C csoport spanyol házirangadóján. A horvát Cibona Zagreb otthon kapott ki a görög Olympiakosztól, Báder Márton 4 pontot szerzett. Szintén az A csoportban a lengyel Prokom Trefl Sopot hazai pályán kapott ki 83-61-re a Real Madridtól, ezen a meccsen Németh István nem lépett pályára.

Eredmények, A csoport:
Prokom Trefl Sopot (lengyel)-Real Madrid (spanyol) 61-83 (16-13, 10-24, 22-18, 13-14)

legjobb dobók: Jagodnik 25, M. Miller 11, illetve Herreros 17, Bullock 15, Fotszisz 14.

Történetük első hazai Euroliga-mérkőzésén a sárga-feketék nélkülözték irányítójukat, Németh Istvánt, és így - főleg a veterán Alberto Herreros remek játékának köszönhetően - biztosan győztek a madridiak. Mindkét csapat mérlege egy-egy győzelem és vereség.

Cibona Zagreb (horvát) - Olympiakosz Pireusz (görög) 60-64 (9-17,13-21,17-14,11-12)
ld.: Stimac 12, Zizic és J. Vrankovic 11-11, ill. Vukcevic és Zoroski 14-14.

Báder Márton kezdett a Cibonában, de a magyar center csak 14 percnyi lehetőséget kapott edzőjétől, és 4 pontra, valamint 1 lepattanóra futotta erejéből. A Cibona hazai veresége meglepő, ugyanis az első fordulóban idegenben verte 70-69-re a Real Madridot.

C csoport:
Tau Cerámica (spanyol) - Unicaja Málaga (spanyol) 83-79 (19-15, 24-21, 22-20, 18-23)
ld.: Vidal 18, Calderón 16, Dávid 15, Macijauskas 13, ill. Bremer 19, Sánchez-Brown 18, Herrmann és Vázquez 12-12.

Dávid Kornél csereként állt be, s 21 perc alatt 15 pontot (6/9 mezőnyből, 3/3 büntetőből) és 5 lepattanót jegyzett. A Tau két forduló után még százszázalékos.