A spanyol férfikosárlabda-bajnokság (ACB Liga) hatodik fordulójában csúcsrangadót játszottak: az eddig egyformán veretlen Tau Cerámica Vitoria - Dávid Kornél csapata - és a Real Madrid csapott össze. Hiába vezetett 34 percen át a baszk gárda, az utolsó hat percben hengereltek a fővárosiak, és 106-92-re győztek. Dávid 29 percet töltött a pályán, 4 pontot, 3 lepattanót, egy-egy labdaszerzést és blokkolást jegyzett.

A meccs pikantériáját az adta, hogy a házigazdák és a vendégek kispadján is egy szerb edzőzseni ült, Dusko Ivanovic, illetve Bozidar Maljkovic személyében.

A baszkok rajtoltak jobban, 34-22-re megnyerték az első negyedet a 217 centis angol Betts vezérletével, s félidőben is 53-45 volt az állás a Tau javára. Javította a házigazda esélyeit, hogy a Madrid hátvédje, az amerikai Elmer Bennett a 7. percben megsérült, és már nem is tudott visszatérni a parkettre.

A negyedik negyed elején Calderón triplájával már 79-70-re vezetett a Tau, de ez sem volt elegendő a győzelemhez. Ettől kezdve viszont 36 vendégpontra csak 13 hazai jutott, és a végén 35 pontig jutó Louis Bullock, továbbá a 13 lepattatót és 17 pontot szerző Felipe Reyes vezérletével biztosan győzött a Real a kosárözönt hozó találkozón.