A férfikosárlabda Európa-kupa Közép-európai főcsoportjának debreceni Final Fourjában a Debreceni Vadkakasok megnyerték elődöntőjüket a cseh BVV Brno ellen, így bejutottak a vasárnapi fináléba, ahol a német Weissenfels együttesével mérkőznek.

Eredmény, elődöntő:
Debreceni Vadkakasok - BVV Brno (cseh) 89-86 (28-21, 23-19, 23-24, 15-22)
Debrecen, 1800 néző
vezette: Sutulovic (szerb-montenegrói), Herceg (horvát)
Pontszerzők: Lee 32/12, Bukva 17, Gémes 13/3, Green 12/3, Sitku 9, Fodor 3/3, Tóth 3/3, illetve Svoboda 22, Pavlik 15/12, Cernosek 14/3, Benda 12, Warrick 11/3, Kremen 6, Gajdosik 4, Klimek 2

Férfi bajnoki eredmények:
Szolnok - Paks 65-95 (17-24, 16-22, 14-19, 18-30)
Kecskemét - ZTE 102-76 (26-14, 22-17, 29-29, 25-16)
Sopron - Albacomp 70-79 (18-15, 16-27, 13-19, 23-18)
Nyíregyháza - Kaposvár 81-83 (20-23, 20-22, 26-22, 15-16)
A bajnokság állása

A folytatásban beleerősített a Brno, de a remek formában lévő - a nagyszünetig 16 pontot szóró Lee-nek és a sok lepattanó mellett távolról is kiválóan célzó Gémesnek (13) köszönhetően nem tudott faragni a különbségből. A félidőben 51-40 volt az állás.

Az első 20 perc statisztikájából kitűnt, hogy a december 13. óta veretlen hajdúságiak 92-jével szemben az ellenfél csak 78 százalékosan dobta a büntetőket, a lepattanók terén pedig még nagyobb volt a Vadkakasok fölénye (21-9).

Térfélcsere után a Brno kapitánya, Svoboda "vette vállaira" csapatát, míg a túloldalon a horvát center, Bukva és a hármasokat ontó Lee révén már 14 pontra is elhúzott a Ráthonyi-gárda. Igaz, ezt a negyedet néhány eladott labda miatt minimális különbséggel a csehek nyerték meg.

Az utolsó játékrésznek 74-64-gyel vágott neki a hazai együttes, de az ellenfél egy 11-0-ás rohammal fordított. Ekkor kipontozódott a brnóiak egyik legjobbja, Benda, akinek csapata megtorpant, és 3 percen át gólképtelen maradt. A hajrára Sitku is kivált, s 14 másodperccel a vége előtt 87-86-ot mutatott az eredményjelző. Lee két büntetőjére azonban már nem jött válasz, így a Debrecen lesz a német Weissenfels ellenfele a vasárnapi fináléban, melynek győztese bekerül a sorozat március 27-28-án sorra kerülő nagydöntőjébe.

Ráthonyi Tamás, a Debrecen vezetőedzője: "Amikor a csehek 8 perccel a vége előtt átvették a vezetést, próbáltam megnyugtatni a csapatot, szerencsére sikerült. Végig ritmustalan volt a támadójátékunk, talán már a holnapi meccs járt a fiúk eszében. A döntős Weissenfels gyorsabb kosárlabdát játszik, ez talán jobban fekszik majd nekünk."

A másik elődöntőben:
BC Weissenfels (német) - TSK Würzburg (német) 107-83 (25-21. 21-23, 28-16, 33-23)