Gyakorlatilag a kézilabda-bajnokság alapszakaszának döntőjét rendezték Veszprémben, ahol a címvédő Fotex KCV a trónkövetelő Pick-Szegedet fogadta. A gigászi csatát jobban bírták idegekkel a vendégek, és végül teljesen megérdemelten - történetük során először - vitték el a két pontot a bakonyi városból.

Férfikézilabda-NB I, 19. forduló:
Fotex KC Veszprém - Pick-Szeged 25-28 (14-13)
Veszprém, 3000 néző. vezette: Oláh, Szelecz.
Fotex: Sterbik - Dzomba 3, Goluza 2, ÉLES 5 (2), ZSIGMOND 4, Diaz 3, Pásztor 3. Csere: Fazekas (kapus), Gál, Csoknyai, Perez 5, Tóth, Iváncsik. Edző: Zdravko Zovko
Pick: Puljezevic - BERTA 2, Laluska 1, MEZEI 4, MATIC 5, Buday 4 (1), Eklemovic 4. Csere: Perger (kapus), KOTORMÁN 6, Ilyés, Bajusz 2 (1), Doros. Edző: Dragan Djukic
kiállítások: 12, ill. 4 perc.
hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.
az eredmény alakulása: 7. perc: 3-3, 11.: 5-7, 16.: 8-8, 22.: 9-11, 28.: 13-12, 32.: 16-14, 36.: 16-17, 44.: 19-19, 50.: 22-21, 59.: 24-28

A mérkőzés előtt Sterbik Árpád kapta meg a tavalyi év legjobb férfi kézlabdázójának járó díjat Sinka Lászlótól. A kapust klubja is köszöntötte. A Szeged azonban nem ünnepelni jött, hanem kézilabdázni. Mindez meg is látszott az első percekben, jól működött a vendégek nyitott védekezése, a Pick gyors játékával nem tudott mit kezdeni a címvédő. A Jovic nélkül felálló Fotex-fal hatékonyságát tovább rontotta, hogy már a hatodik percben megsérült Goluza. Ennek megfelelően a szegediek vezettek, de a pályára lépő Pereznek köszönhetően kettőnél nagyobbra nem nőtt a két csapat között a különbség. A Veszprém hiába érte utol többször is ellenfelét, a listavezetőben mindig volt egy-egy ember, aki tovább lendítette a csapat játékát. Kétgólos vezetésnél Djukic edző időt kért, de ez a szünet a hazaiaknak tett jót, akik a hajrára átvették a vezetést. Egy másodperccel a lefújás előtt Perez és Bajusz ütközött a szegedi térfélen, a vendégek játékosa elterült a földön. Szelecz játékvezető talán egy kicsit elhamarkodottan piros lapot mutatott fel a világbajnokság gólkirályának.

Kézilabdahttp://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=24100A férfikézilabda-NB I állása/sport/csapat/kezilabda/20030220aferfikezilabdanb.html

A hazaiak óriási elánnal kezdtek a második félidőben, emberhátrányban sikerült tovább növelni előnyüket. Azonban talán túlságosan is felfokozott állapotban játszott a BL-döntős, Dzombát állították ki a játékvezetők négy percre beszédért. Elszabadultak az indulatok, a közönség és a hazai játékosok sem tudták megőrizni nyugalmukat. Kétségtelen tény, hogy ezekben a pillanatokban kissé túl szigorúak voltak a bírók a Fotexhez, míg a túloldalon szemet hunytak a néha a durvaság határát súroló védekezés felett. Nem használta ki azonban ezt a lélektani pillanatot a vendégcsapat, a négyperces emberelőny alatt csak egyetlen gól született, azt is a hazaiak dobták. A félidő derekára visszaesett a színvonal, fáradtak a játékosok, de óriási küzdelem folyt minden gólért, minden labdáért. A sérült Lazarov és a kiállított Perez nélkül nem volt veszélyes távolról a Fotex, a Szeged zárt védekezésével nem tudtak mit kezdeni a hazaiak.

A Pick vette át a mérkőzés irányítását, és ezzel együtt a vezetést is. A vendéglátók játéka egyre kapkodóbb lett, hiába próbált meg mindent Zovko mester, képtelen volt változtatni a találkozó menetén. A Szeged türelmesen és okosan játszott a végjátékban, és teljesen megérdemelten vitte haza mindkét bajnoki pontot Veszprémből.

Zdravko Zovko: "Megérdemelték a szegediek a győzelmet, gratulálok nekik. Tudták mit akarnak, és remekül megvalósították terveiket. Mi szétesően, rosszul játszottunk. Fejben nem voltunk ott a meccsen, a sorozatos fegyelmezetlenségek pedig megpecsételték sorsunkat. Nincs idő keseregni, jövő héten a BL-ben kell helytállni, ezt a vereséget pedig ki lehet javítani a rájátszásban.

Dragan Djukic: "Igazi kéziest volt a mai. Boldog vagyok, hogy ilyen jó csapatom van. A győzelem elsősorban a fiúké."