A GYSEV nőikosárlabda-csapata meglepetésre csak a hosszabbítás során tudta kiharcolni a győzelmet a Szolnok otthonában.

Nőikosárlabda-NB I, A csoport, első forduló:
Szolnoki MÁV-Coop SE - GYSEV-Orsi 63-70 (14-15, 16-18, 19-14, 12-14, 2-9)
Tiszaligeti-sportcsarnok, 500 néző
vezette: dr. Páli, Farkas.
Szolnok: DJELMIS 7/3, SZÉLESY 5, Hibbert 7, FARMER 17/3, PEROVIC 16. Csere: Nyírő 6, Radnóty 2, Németh 3. Edző: Tapodi Péter.
GYSEV: BEVILAQUA 3/3, BALOGH 16/6, NEMCOVA 17, Seres 2, Zakaluzsnaja 8. Csere: ALESSANDRA 17, Szőke 7/3, Dénes, Török. Edző: Farkas Sándor.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4-10, 16. p.: 24-26, 26. p.: 38-38, 34. p.: 53-49, 38. p.: 57-57, 43. p.: 63-69.
kipontozódott: Nyírő a 29., Djelmis a 40. percben

Meglehetősen kevesen voltak a nap első mérkőzésén, pedig a szolnokiak ellenfele a bajnoki címvédő GYSEV volt, amely soraiban magyar válogatottak és külföldi világsztárok szerepelnek. Már az első percekben sem tisztelte ellenfelét a szolnoki hölgykoszorú, Djelmis ügyesen osztotta a labdákat, a két center, Farmer és Perovics sokat mozogva igyekezett dobóhelyzetbe kerülni a Seres-Zakaluzsnaja duóval szemben. Bizony jól tették a dolgukat a házigazdák, hiszen nem tudott elhúzni a GYSEV. Farkas edző folyamatosan cserélgette ötösét, nem lehetett elégedett lányaiteljesítményével. A kiegyenlített küzdelemre jellemző, hogy a soproniak csak Szőke dudaszóval egyidőben beszórt triplájával biztosították be szünetbeli vezetésüket.

A bajnokság állása/sport/csapat/kosarlabda/20020927anoikosarlabdanb.html

A fordulást követően sem tisztelte vetélytársát a Szolnok, jó játékkal tartotta a lépést a bajnokesélyessel szemben. Arra senki sem gondolt az összecsapás előtt, hogy az első félórában még fej fej mellett fognak haladni a felek. Sőt, ezt követően is remekül védekezett a hazai csapat, ráadásul támadásban is jók voltak. Egy emberként ugrott fel a csarnok, amikor Szélesy duplájával a kék-sárgák jutottak előnyhöz a záró tíz perc előtt. A hajrában óriási győzelmi lehetőséget szalasztottak el Tapodi Péter tanítványai, hiszen többször is nyerésre álltak. A sztárokkal "megspékelt" GYSEV csak az Európa-válogatott Balogh Judit két jó büntetőjével tudott egyenlíteni az utolsó másodpercekben, kiharcolva ezzel a hosszabbítást.

A hosszabbításban kipontozódása miatt Djelmis már nem volt a pályán, így az első számú irányítója nélkül maradt szolnoki csapatot Balogh jó játékával győzte csak le a soproni együttes.

Tapodi Péter (Szolnok): "Óriási szívvel, fegyelmezetten, időnként jó játékkal szorítottuk meg Európa legjobb csapatát. Igazából nem a vereség miatt keserű a szám íze, hanem azért, mert a rendes játékidő utolsó másodpercében 'véleményes' játékvezetői ítéletek születtek."

Farkas Sándor (GYSEV): "Látszik, hogy sok tennivalóm van még. Úgy érzem, a bírók nem egyforma mércével mérték a két csapatot, ellenkező esetben már a negyven perc alatt bebiztosítottuk volna győzelmünket.