Tizenkét pontos vereséget szenvedett a Pécs Comóban a nőikosárlabda-Euroliga A csoportjában. A pécsieknek így meg kell nyerniük hátralévő két csoportmeccsüket a továbbjutáshoz.

Nőikosárlabda-Euroliga, a csoport, 12. forduló:
Como (olasz) - MiZo-Pécsi VSK 79-67 (18-12, 14-21, 20-15, 27-19)
Como, 600 néző. V.: Liemann (svájci), Liams (angol)
Como: Zara, Andrade 7/3, Streimikyte 25, Macchi 11/6, Melvin 17. Csere: Masciadri 3/3, Cirone 14/6, Paparazzo 2. Edző: Fabio Fossati.
PVSK: Iványi 8/3, Csák 9, Keller 2, Tuvic 5, Károlyi 22/6. Csere: Mahoney 6, Ujvári 11/3, Kalmár Nagy 4, Delmis. Edző: Rátgéber László.
Kipontozódott: Tuvics (22. perc), Keller (30. perc).
Az eredmény alakulása: 7. perc: 18-10, 18. perc: 26-26, 31. perc: 51-44,36. perc: 70-57.

Az első negyed rosszat sejtetett, ugyanis 8 ponttal elhúzott a Como, de a félidőben már a vendégeknél volt az előny. A második játékrészt Tuvic kipontozódása vezette be, ami kellemetlenül érintette a baranyai együttest.

Át is vette a vezetést az ellenfél, és végig nála is maradt. Később Keller is a kipontozódás sorsára jutott, centerek nélkül pedig már nem állhatott fel a pécsi csapat.

A vasutasok 12 ponttal kaptak ki, és mivel Pécsett csak 11-gyel nyertek, az összevetésben rosszabbul állnak a Comónál. A PVSK-nak így meg kell nyernie a következő két csoportmeccset, ha tovább akar jutni.

Rátgéber László: "Nyomasztó volt az olaszok palánk alatti fölénye. Döntőnek bizonyult Tuvic és Keller viszonylag gyors kipontozódása, valamint Mahoney korai sérülése. A comóiak 17 támadó lepattanó labdát szedtek össze, mi csak ötöt. Ennek ellenére gratulálok a játékosaimnak a küzdeni tudáshoz.