Európa-csúcsok és szenzációs eredmények a budapesti vb előtti utolsó Gyémánt Liga-versenyen

Femke Bol
Netherlands' Femke Bol reacts after winning the women's 400m hurdles event during the IAAF Diamond League athletics meeting at the London Stadium in the Stratford district of east London on July 23, 2023. (Photo by HENRY NICHOLLS / AFP)
Femke Bol Európa-csúcsot futott 400 méter gáton, míg a kétszeres olimpiai bajnok súlylökő, Ryan Crouser ismét 23 méter fölé jutott Londonban az atlétikai Gyémánt Liga-versenyen, vasárnap.

Az olimpiai bronzérmes holland - a világcsúcstartó Sydney McLaughlin (50.68 mp) után -

minden idők harmadik legjobb idejét futotta 51.45 másodperccel 400 méter gáton a GyL tizedik állomásán.

A kétszeres világbajnoki ezüstérmes így egyéni csúcsot, pálya-, GyL- és Európa-rekordot is döntött.

Femke Bol is nehezen hitt a szemének az időeredményét látva Forrás: AFP/Henry Nicholls

Ezzel egyidőben a világbajnoki címvédő Ryan Crouser az ötödik sorozatban elért 23,06 méteres dobásával

idén második alkalommal jutott 23 méter fölé a férfi súlylökőknél,

ezzel szintén pályarekordot ért el Londonban. Crouser legutóbb május 27-én Los Angelesben 23,56 méterrel világcsúcsot döntött.

A kiemelkedő eredmények pedig tovább folytatódtak, ugyanis női 5000 méteren hatalmas csata zajlott az aranyéremért a tokiói ötkarikás játékok holland győztese, Sifan Hassan, a vb-ezüstérmes kenyai Beatrice Chebet és a világbajnoki címvédő etióp, Gudaf Tsegay között. Mindhárom atléta egyéni rekorddal ért célba, Tsegay (14:12.29 p) elsőként pályacsúcsot,

Hassan harmadikként (14:13.42 p) pedig Európa-rekordot ért el.

A női 3000 méteres akadályfutást az U20-as világbajnok kenyai Jackline Chepkoech 8:57.35 perccel nyerte, ami az idei szezon legjobb ideje és pályarekord is egyben, ezzel pedig legyőzte világcsúcstartó honfitársát, Beatrice Chepkoech-t is. Hasonlóan jó formát mutatott a háromszoros vb-győztes amerikai

Noah Lyles is, aki 200 méteren 19.47 másodperccel szintén az idei év legjobb idejét, illetve pályacsúcsot teljesített.

távolugrás: Quanesha Burks (amerikai) 6,98 m

Jegyek kaphatók az atlétikai világbajnokságra a jegy.atletikaivilagbajnoksag.hu weboldalon. A délelőtti jegyek egységesen 3000 forintba kerülnek, míg az esti programokra a hétköznapi versenynapokon 6900, hétvégén 8900 forinttól indulnak a jegyárak. Összesen 9 esti és 5 délelőtti program lesz a világbajnokság alatt és 6, ingyenesen látogatható utcai versenyt rendeznek, amelyek rajtja és célja a Hősök terén lesz. A női maraton augusztus 26-án, a férfi maraton 27-én reggel 7-kor rajtol.