A címvédő és listavezető Ferencváros gólnélküli döntetlent (0-0) játszott a Budapest Honvéd ellen a labdarúgó OTP Bank Liga hétközi, 19. fordulójában, így Szergej Rebrov csapata megőrizte a hazai veretlenségét.

Az FTC az előző fordulóban küzdelmes mérkőzésen, de végig fölényben futballozva nyert Kisvárdán (1-2), ezzel már 15 bajnoki mérkőzés óta volt veretlen, és a mostani idényben lejátszott nyolc hazai találkozójából haton győzött, kétszer pedig döntetlent játszott. A kispesti együttes egy döntetlennel és egy vereséggel kezdte a szezon tavaszi részét. Giuseppe Sannino tanítványai Székesfehérváron 0-0-t játszottak, múlt szombaton pedig pályaválasztóként kaptak ki 2-1-re a Mezőkövesdtől.

A mérkőzést a Ferencváros kezdte jobban,

előbb a 4. percben Franck Boli ziccerénél Tomas Tujvel védett nagyot, majd a jobb kapufánál Batik Bence mentett szögletre.

Nem sokkal később Isael végezhetett el szabadrúgást 17 méterről, de jócskán kapu mellé lőtt. A Honvéd egyértelműen a védekezésre, és a gyors kontrákra rendezkedett be.

A 14. percben egy szabadrúgást követően a Honvéd is helyzetbe került,

Dibusz Dénes rossz felszabadítása után Batik Bence azonban kapu fölé emelte a labdát jó helyzetben.

A másik oldalon gyorsan jött a válasz, de Boli 16 méterről kapu fölé bombázott. A Fradi a folytatásban is többet birtokolta a labdát, de igazán nagy ziccerig nem tudott eljutni ekkor.

A félidő közepe felé ismét megélénkült kicsit a játék, mindkét oldalon adódtak jó lehetőségek, de egyik csapat sem tudott gólt szerezni. A Fradi Lanzafame hibáját se tudta kihasználni, az olasz támadó hárul adta el a labdát, de

Sigér Dávid hiába esett el a tizenhatoson belül Djordje Kamber szorításában, Pintér Csaba nem ítélt büntetőt.

A hátralévő időben sem esett gól, így 0-0-s döntetlennel mentek pihenőre az együttesek.

Hatalmasat csatázott a Fradi és a Honvéd Forrás: fradi.hu

A második félidő első perceit megnyomta a Ferencváros,

próbálta felgyorsítani a saját játékát, és több nagy helyzetet is kialakított.

Az 53. percben Marcel Heister előtt maradt a labda némi szerencsével, de ahelyett, hogy kapura fordult volna, Isaelt akarta megjátszani a tizenhatoson belül, így pedig Banó-Szabó Bence fel tudott szabadítani. Nem sokkal később Boli lőtt centikkel kapu mellé 10 méterről, majd a másik oldalon a Honvéd-kontra végén Moutari lövésébe az előtte nagyot hibázó Lovrencsics Gergő lépett bele.

A félidő közepén ismét visszesett kicsit a mérkőzés színvonala, egyik csapat sem tudott helyzeteket kidolgozni, inkább a mezőnyben gyűrték egymást.

Mindkét edző cserékkel próbálta felrázni a csapatát, Boli ennek láthatóan nem annyira örült. A 69. percben megszerezhette volna a vezetést a Fradi,

de Varga Roland bal oldali beadása után a visszafejelt labda nem jutott el Isaelig, majd a felszabadítás után Ihor Haratin lőtt kapu mellé 17 méterről.

Tíz perccel később Gastón Lódico labdavesztése után kettő az egyben mehetett a Honvéd az FTC kapujára, de Moutari hosszan tolta meg a labdát, így oda lett a nagy lehetőség.

Az utolsó tíz percben az FTC ment előre becsülettel a győztes gól megszerzéséért - Varga Roland szabadrúgása is kapu fölé szállt -, de a Honvéd jól védekezett ezen a napon, így végül egy ponttal távozott a Groupama Arénából. Ám mivel a MOL Fehérvár is döntetlent játszott a DVSC otthonában (1-1), így a Ferencváros megőrizte a hatpontos előnyét.