Gulácsi bravúrjai nélkül nem lett volna meg a lipcsei győzelem

Borussia Moenchengladbach vs RB Leipzig Sports FOOTBALL soccer Bundesliga
dpatop - Gladbach's Thorgan Hazard (l) is offside against Leipzig goalie Peter Gulacsi during the German Bundesliga football match between Borussia Moenchengladbach and RB Leipzig at the Borussia-Park in Moenchengladbach, Germany, 3 February 2018. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Marius Becker/dpa
Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig idegenben 1-0-ra legyőzte a Borussia Mönchengladbach csapatát a Bundesliga 21. fordolójának szombati záró mérkőzésén, egyben a forduló rangadóján.

Habár a vendég lipcseik a hatodik, míg a házigazda a hetedik helyen állt a tabellán a mérkőzést megelőzően, az elmúlt időszakban mindkét csapat meglehetősen hullámzóan teljesített, viszont egy győzelemmel a vendégek felléphettek volna a dobogóra, míg a 'Gladbach felzárkózhatott volna a közvetlen élmezőnyhöz.

Az első félidő nem hozott látványos focit, helyzet is alig akadt, amikor a támadók mégis eljutottak a kapukig, akkor vagy Gulácsi Péter vagy Tobias Sippel hárított hol kisebb, hol nagyobb bravúrral.

Cserék

A második félidő sem hozott sokkal szebb focit, hogy mennyire szögezte a székhez az izgalom a szurkolókat, az jól látszik abból, hogy a két klub Twitter-adminjai amőbázással ütötték el az időt, amikor még a 80. percben is 0-0 állt az eredményjelzőn. A móka kedvéért a második helyezett Leverkusen adminja is beszállt egy giffel.

A meccs három kulcsjelenete közül kettől Gulácsi Péter nevéhez fűződik, aki kétszer is bravúrral hárított gólhelyzetben. A két védés pedig nem is maradt jutalom nélkül: a 89. percben ugyanis a tíz perccel korábban pályára lépő angol U21-es válogatott, az Evertontól kölcsönbe érkező Ademola Lookman gondolt egyet, kapura tört és tizenkét méterről kilőtte a hosszú alsó sarkot.