A bíró rossz védőt állított ki, Rooney rekorder lett

Premier Liga szurkolók
Manchester, 2014. augusztus 16. Wayne Rooney, a Manchester United játékosa ünnepel, miután gólt lőtt a Swansea City együttesének az angol első osztályú labdarúgó-bajnokságban játszott mérkőzésen a manchesteri Old Trafford Stadionban 2014. augusztus 16-án. (MTI/EPA/Peter Powell)
A Manchester United Wayne Rooney duplájával 2-0-ra győzött a Sunderland ellen a Premier League 27. fordulójában.

Louis van Gaal csapata hiába játszott nagy mezőnyfölényben - az első félidőben 71-29 százalék volt a labdabirtoklás Rooneyék javára -, csak a második félidő közepén sikerült vezetést szerezni egy büntetőből.

A tizenegyes előtt a korábbi MU-védő, O'Shea rántotta le a beforduló Falcaót, Roger East bíró azonban tévesen Wes Brownt állította ki, aki szintén megfordult a Unitedben. A büntetőt Rooney a jobb alsóba lőtte, így megtört a rossz sorozata, egymás után ugyanis nyolc bajnokin volt gólképtelen.

A 84. percben Januzaj lövése után is Rooney ért oda a kipattanóra, a dupla azt jelenti, hogy ő lett a PL-ben az első játékos, aki 11 egymást követő szezonban is legalább tíz gólig jutott.