Társoldalunk:

Cseh és török rivális jöhet az Európa Ligában

2013.07.19. 13:47

Továbbjutás esetén a Debrecen a cseh kupagyőztes Jabloneccel, a Honvéd a török Bursasporral játszik az Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában.

A Basel lehetne a Győr BL-ellenfele

Ha a Debrecen továbbjut a norvég Strömsgodset ellen, akkor a cseh kupagyőztes Jabloneccel találkozik a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában.

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) nyoni székházában pénteken tartott sorsoláson az is eldőlt, hogy a Budapest Honvéd a török Bursaspor együttesével játszik továbbjutása esetén.

A második forduló első mérkőzésein a Debrecen 2-2-es döntetlent ért el a norvég csapat vendégeként, míg a Honvéd 2-0-s vereséget szenvedett a szerb Vojvodina otthonában.

EL-selejtező, 3. forduló:
Jablonec (cseh) - Strömsgodset (norvég)/DEBRECENI VSC
Vojvodina (szerb)/BUDAPEST HONVÉD - Bursaspor (török)
Estoril (portugál) - Hapoel Ramat Gan (izraeli)
Sparta Praha (cseh)/Häcken (svéd) - Thun (svájci)/Csihura Szacshere (grúz)
Skoda Xanthi (görög)/Linfield (északír) - KR Rejkyavík (izlandi)/Standard Liege (belga)
Valletta (máltai)/FK Minszk (fehérorosz) - Rosenborg (norvég)/St. Johnstone (skót)
Levadia Tallinn (észt)/Pandurii (román) - Beroe Sztara Zagora (bolgár)/Hapoel Tel-Aviv (izraeli)
Tromsö (norvég)/Inter Baki (azeri) - Differdange (luxemburgi)/Utrecht (holland)
Motherwell (skót) - Kuban Krasznodar (orosz)
Saint-Étienne (francia) - Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)/Milsami Orhei (moldovai)
Qarabag (azeri)/Piast Gliwice (lengyel) - Anorthoszisz (ciprusi)/Gefle (svéd)
Rijeka (horvát)/Prestatyn Town (walesi) - Olimpija Ljubljana (szlovén)/MSK Zilina (szlovák)
Aszterasz Tripolisz (görög) - Rapid Wien (osztrák)
Zrinjski Mostar (boszniai)/Botev Plovdiv (bolgár) - VfB Stuttgart (német)
Csornomorec Odessza (ukrán)/Dacia Chisinau (moldovai) - Crvena zvezda (szerb)/ÍBV (izlandi)
Swansea City (angol) - Malmö (svéd)/Hibernian (skót)
Sevilla (spanyol) - Mladoszt Podgorica (montenegrói)/FK Senica (szlovák)
Irtisz Pavlodar (kazah)/Siroki Brijeg (boszniai) - Udinese (olasz)
Petrolul Ploiesti (román)/Vikingur (feröeri) - Vitesse (holland)
Hajduk Split (horvát)/FK Turnovo (macedón) - Dila Gori (grúz)/Aalborg (dán) 
Ventspils (lett)/Jeunesse Esch (luxemburgi) - Maccabi Haifa (izraeli)/Khazar Lankaran (azeri)
Skonto Riga (lett)/Slovan Liberec (cseh) - FC Zürich (svájci)
Kukësi (albán)/FK Sarajevo (boszniai) - Metalurh Doneck (ukrán)
Dinamo Minszk (fehérorosz)/Lokomotiva Zagreb (horvát) - Trabzonspor (török)/Derry City (ír) 
Hödd (norvég) - Aktobe (kazah) - Breidablik (izlandi)/Sturm Graz (osztrák) 
Slask Wroclaw (lengyel)/Rudar Pljevlja (montenegrói) - FC Bruges (belga)
Randers (dán) - Jagodina (szerb)/Rubin Kazany (orosz)
Göteborg (svéd)/Trencín (szlovák) - Astra Giurgiu (román)/Omonia Nicosia (ciprusi)
Zalgiris Vilnius (litván)/Pjunyik Jereván (örmény) - Honka Espoo (finn)/Lech Poznan (lengyel)