Bánhatja a Lille labdarúgócsapata, hogy nem tudta megszerezni a januári átigazolási szezonban Dzsudzsák Balázst, a hazai 2-2-vel zárult mérkőzés után ugyanis a francia együttes 3-1-re kikapott a PSV Eindhoven otthonában az Európa Liga visszavágóján, így végül a hollandok jutottak be a nyolcaddöntőbe. A PSV első gólját a magyar középpályás szerezte.

A PSV Eindhoven az első perctől kezdve rohamozta a franciák kapuját, nem úgy, mint az első, 2-2-es döntetlennel véget ért idegenbeli mérkőzésen, amikor az utolsó tíz percig szinte pályán sem voltak a hollandok.

Az 10. percben a svéd Berg előtt adódott lehetőség, de a csatár becsúszva a kapufát találta telibe. Nem sokkal később a Lille kapusa, Mouko volt bizonytalan. A francia kapus telibe találta a rárontó Berget, akiről majdnem a kapuba pattant a labda.

A 22. percben a semmiből megszerezte a vezetést a Lille: Frau kapott remek labdát és a támadó a kapu közepébe lőtt Isaksson lábai között (0-1).

A gól után továbbra is a hollandok támadtak, de a tét rányomta bélyegét a játékukra. Dzsudzsáknak is voltak próbálkozásai, de a védők rendre beleléptek a lövéseibe.

A szünet előtt egy svéd akció végén a meccs egyik legnagyobb helyzete maradt ki. Berg cselezgetett a tizenhatoson belül, majd Toivonen elé tálalt, aki Mouko kapus kezébe gurított. A ráadás perceiben Berg kihagyott még egy ziccert, az ismétlést pedig Dzsudzsák durrantotta fölé.

Dzsudzsák alaposan meglepte a Lille kapusát

A PSV jól kezdte a második félidőt is és Dzsudzsák Balázs szemfüles szabadrúgásgóljával egyenlített. Mouko még a sorfalat rendezgette, amikor a magyar válogatott játékosa ellőtte a labdát a jobb alsó sarokba (1-1). Ezzel a találattal ismét a hollandok álltak továbbjutásra.

Tovább nőtt az esélye a PSV-nek, amikor kiállították a Lille gólszerzőjét, Fraut, aki egy buktatás után a második sárgáját kapta a 62. percben. A spanyol González játékvezető az eset után a folyamatosan reklamáló francia edzőt, Rudi Garciát is kiállította, a szakembernek láthatóan nehezére esett a lelátóra fáradni.

Pillanatok alatt kihasználta az emberelőnyt a PSV. A 67. percben Lens ugratta ki tökéletesen Berget, aki visszapasszolt középre és az érkező Lens a kapuba továbbított (2-1).

Összeroppant a Lille. A 73. percben Dzsudzsák jobb oldali szögletét követően Marcelo bólintott a pocsékul kimozduló Mouko kapujába (3-1).

Dzsudzsák szögletét Marcelo fejelte be

A folytatásban is többet volt a labda a PSV-nél, de az eindhoveniek már nem erőltették meg magukat. A 87. percben Dzsudzsákot Bakkal váltotta, a magyar játékos tapsvihar közepette hagyta el a játékteret. A Lille a hajrában még próbált kozmetikázni az eredményen, de Isaksson a helyén volt.

A PSV végül 5-3-as összesítéssel jutott az Európa Liga nyolcaddöntőjébe.

Eredmények, Európa Liga, a legjobb 32 között, visszavágó:
PSV Eindhoven (holland) - Lille (francia) 3-1 (0-1)
Dzsudzsák (55.), Lens (67.), Marcelo (73.), illetve Frau (22.)
piros lap: Frau (62. Lille)
továbbjutott: a PSV 5-3-mal

Sporting Lisboa (portugál) - Glasgow Rangers (skót) 2-2 (1-1)
Mendes (42.), Djalo (83.), illetve Diouf (20.), Edu (90.)
tj: a Rangers 3-3-mal, idegenben lőtt töb góllal

Kuyt továbbfejelte a Liverpoolt

FC Liverpool (angol) - Sparta Praha (cseh) 1-0 (0-0)
Kuyt (86.)
tj: a Liverpool 1-0-lal

Szpartak Moszkva (orosz) - FC Basel (svájci) 1-1 (0-1)
McGeady (90.), illetve Chipperfield (15.)
tj: a Szpartak 4-3-mal

Bayer Leverkusen (német) - Metaliszt Harkiv (ukrán) 1-0 (0-0)
Rolfes (47.), Ballack (70.)
tj: a Leverkusen kettős győzelemmel, 6-0-lal

Zenit (orosz) - Young Boys (svájci) 3-1 (1-1)
gól: Lazovic (41.), Semak (52.), Sirokov (76.), illetve Jemal (21.)
tj: a Zenit 4-3-as összesítéssel.

Villarreal (spanyol) - Napoli (olasz) 2-1 (2-1)
Nilmar (41.), Rossi (45.), illetve Hamsík (17.)
tj: a Villarreal 2-1-gyel

Ajax Amsterdam (holland) - Anderlecht (belga) 2-0 (2-0)
Sulejmani (11., 17.)
tj: az Ajax kettős győzelemmel, 5-0-lal
A vendégeknél Juhász Roland végigjátszotta a mérkőzést.

Braga (portugál) - Lech Poznan (lengyel) 2-0 (2-0)
Alan (8.), Lima (36.)
piros lap: Kikut (87. Lech Poznan)
tj: a Braga 2-1-gyel

Dinamo Kijev (ukrán) - Besiktas (török) 4-0 (1-0)
Vukojevic (3.), Jarmolenko (55.), Huszev (64.), Sevcsenko (74.)
tj: a Kijev kettős győzelemmel 8-1-gyel

Manchester City (angol) - Arisz (görög) 3-0 (2-0)
Dzeko (7., 12.), Y. Touré (75.)
tj: a Manchester City 3-0-lal

Twente (holland) - Rubin Kazany (orosz) 2-2 (1-2)
T. Janssen (45.), Douglas (47.), illetve Ansaldi (22.), Noboa (24.)
tj: a Twente 4-2-vel

VfB Stuttgart (német) - Benfica (portugál) 0-2 (0-1)
Salvio (31.), Cardozo (78.)
piros lap: Kuzmanovic (96., Stuttgart)
tj: a Benfica kettős győzelemmel 4-1-gyel
A hazaiaknál Hajnal Tamást a 79. percben lecserélték.

Paris Saint-Germain (francia) - BATE Boriszov (fehérorosz) 0-0
tj:
a Paris Saint-Germain 2-2-vel, idegenben lőtt több góllal

szerdán játszották:
FC Porto (portugál)-Sevilla (spanyol) 0-1 (0-0)
továbbjutott:
az FC Porto 2-2-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.

kedden játszották:
CSZKA Moszkva (orosz)-PAOK Szaloniki (görög) 1-1 (0-0)
a CSZKA Moszkva 2-1-es összesítéssel.

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének párosítása:
Benfica (portugál) - Paris Saint-Germain (francia)
Dinamo Kijev (ukrán) - Manchester City (angol)
Twente (holland) - Zenit (orosz)
CSZKA Moszkva (orosz) - FC Porto (portugál)
PSV Eindhoven (holland) - Glasgow Rangers (skót)
Bayer Leverkusen (német) - Villarreal (spanyol)
Ajax Amsterdam (holland) - Szpartak Moszkva (orosz)
FC Liverpool (angol) - Braga (portugál)

Az első mérkőzéseket március 10-én rendezik, míg a visszavágókra egy héttel később kerül sor.