Vereséget szenvedett a kiesés ellen küzdő Newcastle United a Tottenham Hotspur otthonában az angol labdarúgó Premier League 33. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az utolsó előtti helyen álló Szarkák két hete kinevezett vezetőedzőjének, Alan Shearernek már csak öt fordulója van arra, hogy elérje csapatával a még bentmaradást érő 17. helyet, amelytől jelenleg négy pontra van a gárda.

Pedig Shearer a meccs előtt azt nyilatkozta, nem engedhetik meg maguknak, hogy akár egyetlen találkozót is elbukjanak, ehhez képest Darren Bent simán összehozhatott volna egy mesterhármast az első félidő alatt.

Bent végül a három helyett csak egy gólt szerzett, de mint később kiderült, ez is elég volt: a 24. percben Nolan lövését védte Gomes, majd a kapus kidobásából indult a Spurs akciója, Modric a beinduló Robbie Keane-t akarta megjátszani, de Bassong belecsúszott a labda útjába, ami így Bent elé került, akinek első lövését Harper még kitütötte, de a kipattanót az angol válogatott csatár éles szögből bebelsőzte.

A Szarkák csak akkor tudtak helyzeteket kialakítani, amikor a második félidőben Viduka és Martins is beszállt, éppen utóbbi volt az, aki a hajrában elrontotta az egyenlítési lehetőséget, így maradt az 1-0, és vészesen közeledik a másodosztály felé a Newcastle.

A nap másik meccsén a Manchester City 4-2-re legyőzte a sereghajtó West Bromot. Robinho első gólját szerezte klubcsapatában 2009-ben, a birminghamiek pedig hiába harcoltak hősiesen, és jöttek vissza Brunt révén kétgólos hátrányból, Elano büntetőből ismét a Cityt juttatta előnyhöz, a végén pedig Sturridge zárta le a meccset.

Premier League, 33. forduló:
Tottenham Hotspur - Newcastle United 1-0 (1-0)
D. Bent (24.)

Manchester City - West Bromwich Albion 4-2 (2-1)
Robinho (8.), Onuoha (21.), Elano (56., 11-esből), Sturridge (90.), illetve Brunt (37., 54.)

Az FC Liverpool-Arsenal mérkőzést kedden (21 ó), a Chelsea-Everton találkozót pedig szerdán (21 ó) rendezik. A Wigan Athletic és a Manchester United párharcát május 13-ra halasztották.