Hosszú és Jakabos is két éremmel zárt pénteken Szingapúrban

Hosszú Katinka
Hungary's Katinka Hosszu competes in the semi-final of the women's 200m backstroke event during the swimming competition at the 2019 World Championships at Nambu University Municipal Aquatics Center in Gwangju, South Korea, on July 26, 2019. (Photo by Oli SCARFF / AFP)
Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is nyert egy-egy döntőt a pénteki versenynapon az úszók világkupa-sorozatának szingapúri állomásán.

Hosszú - a viadal eredményközlője szerint - 400 méter vegyesen bizonyult legyőzhetetlennek (4:39.76 p), mögötte pedig Jakabos csapott célba másodikként (4:45.28). Utóbbi szerzett egy aranyat is: a 200 méter gyors fináléjában diadalmaskodott (1:58.40).

Hosszú érdekelt volt még a 100 méter hát döntőjében, ahol 59.48 másodperces eredménnyel második lett, öt századmásodperccel az ausztrál Emily Seebohm mögött.

Hosszú Katinka két számban is remekelt pénteken Forrás: AFP/Oli Scarff

A nyitónapon a háromszoros olimpiai bajnok magyar úszó nyert 200 méter pillangón, mögötte a második helyen - csakúgy, mint egy héttel korábban a csinani vk-viadalon - Jakabos végzett.

A férfiaknál Szabó Szebasztián, aki csütörtökön 100 m pillangón második lett, pénteken 100 méter gyorson zárt ezüstérmesként (48.53 mp).

A kvangdzsui világbajnokság után az úszók a vk-sorozat három részből álló ázsiai állomásán vesznek részt: Tokiót a kínai verseny követte, majd Szingapúrba utaztak, ahol szombatig vetélkednek. A vk második szakasza október 4. és 6. között a budapesti Duna Arénában indul, öt nappal később pedig Berlinben folytatódik. A harmadik részben Kazany (november 1-3.) és Doha (november 7-9.) látja vendégül az úszókat.