Északisí-vb: finn aranyérem a női sífutóváltóban

A finn négyes nyerte a női sífutók 4x5 km-es váltószámát a Liberecben zajló északisí-világbajnokságon csütörtökön.

Igazán nagy harc az ezüstéremért zajlott, három staféta 3.1 másodpercen belül ért célba. A befutóemberek sprintversenyét a német Claudia Nystad nyerte a svéd Charlotte Kalla előtt, míg a norvég kvartett leszorult a dobogóról.

Eredmények, sífutás, 4x5 km-es női váltó:
1. Finnország (Pirjo Muranen, Virpi Kuitunen, Riitta-Liisa Roponen, Aino-Kaisa Saarinen) 54:24.3 p
2. Németország (Katrin Zeller, Evi Sachenbacher-Stehle, Miriam Gössner, Claudia Nystad) 13.0 mp hátrány
3. Svédország (Lina Andersson, Britta Norgren, Anna Haag, Charlotte Kalla) 13.4 mp h.

Meglepetésre a japán válogatott nyerte meg a csütörtöki északi összetett csapatversenyt. A második helyen a németek, a harmadikon pedig az előzetesen favoritnak tartott norvégok végeztek.