Oszakában kenyai győzelemmel kezdődött a 11. szabadtéri atlétikai világbajnokság, az első aranyérmet a férfi maratonfutásban diadalmaskodó Luke Kibet kapta. Később a férfi súlylökést az amerikai Reese Hoffa, a női 10 ezer méteres síkfutást az etióp Tirunesh Dibaba nyerte. Számunkra jó hír, hogy Pars Krisztián a kalapácsvetés selejtezőjéből biztosan jutott be a hétfői döntőbe.

A vb nyitó számát, a férfi maratonfutást a nagy hőségre való tekintettel helyi idő szerint reggel 7 órakor rendezték, ám amikor a mezőny elrajtolt, a magas páratartalomhoz így is 27 fokos meleg társult. A 42,195 km-es távon a 2003-as és a 2005-ös vb-n is győztes, s az utolsó pillanatban visszalépett marokkói Zsauad Garib távollétében nem akadt igazi esélyes. A versenyt végül a 24 éves kenyai Luke Kibet nyerte meg 2:15:59 órás időeredménnyel, megelőzve egykori honfitársát, a már katari színekben futó Mubarak Haszan Samit. A harmadik helyet a svájci Viktor Röthlin szerezte meg.

Férfi súlylökésben 39 versenyző indult a délelőtti selejtezőben, ahol a döntőbe jutáshoz 20,20 méternél húzták meg a határt. Ezt végül csak nyolcan érték el, így további négy versenyző is bekerülhetett a délutáni döntőbe. A 19,83 méteres egyéni csúccsal rendelkező, még csak 21 éves Kürthy Lajosnak erre esélye sem volt; 17,56 méterrel kezdett, 17,43-mal folytatta, majd egy érvénytelen kísérlettel fejezte be a szereplését, s összesítésben a 36. helyen zárt. A selejtezőben 21,04 méterrel a holland Rutger Smith volt a legjobb, ám a döntőben a dobogóra se fért fel, 21,13-mal már csak negyedik lett. Az érmeket két amerikai, Reese Hoffa (22,05) és a címvédő Adam Nelson (21,61), valamint a fehérorosz Andrej Miknevics (21,27) kaparintotta meg.

A vb nyitó napján rendezett harmadik döntőben, női 10 ezer méteren az etióp Tirunesh Dibaba győzött, aki nem mindennapi körülmények közepette védte világbajnoki címét. A táv
felénél teljesen váratlanul, mintegy negyven méterrel leszakadt a bolytól, ám némi frissítő folyadék magához vétele után visszazárkózott, s az utolsó körben faképnél hagyta az addig vezető török Elvan Abeylegessét is.

Szombaton számunka a férfi kalapácsvetés selejtezője volt a fókuszban, a két csoportba osztott 29 induló között Pars Krisztiánnal. A Dobó SE 25 éves, Athénban olimpiai ötödik helyezett versenyzője az idei világranglistán 81,40 méterrel a negyedik helyen áll, így a 77 méteres selejtezőszint teljesítése nem okozhatott számára gondot. Ennek megfelelően az A csoportban rögtön első kísérletére mindenféle erőlködés nélkül 79,11 métert dobott, és biztosan jutott be a döntőbe.

Az A csoportban csak a szlovák Libor Charfreitag (80,61 m) és a fehérorosz Vagyim Gyevjatovszkij (79,30), a B-ben csupán a szlovák Miloslav Konopka (79,83) hajította messzebbre a kalapácsot. A japánok athéni olimpiai bajnoka, az idén sérüléssel bajlódó Koji Murofushi az A csoportban csak 73,11-gyel kezdett, de másodikra 77,25-öt dobott, így ő is beküzdötte magát a hétfőn sorra kerülő döntőbe.

Férfi 100 méteren nagy meglepetésre már az első körben kiesett az olimpiai ezüstérmes Francis Obikwelu. A portugálok nigériai származású klasszisa a startpisztoly dörrenése előtt indult, s mivel a futam során ez már a második kiugrás volt, kizárták. A két favorit, a világcsúcstartó jamaicai Asafa Powell és a világranglista-vezető amerikai Tyon Gay egyaránt biztosan lépett tovább előfutaméból, majd a negyeddöntőből is. Az elődöntőbe Powell jutott a legjobb idővel, 10,01 másodperccel.

Női hétpróbában négy szám után a címvédő svéd Carolina Klüft vezet 4162 ponttal, a második helyen az ukrán Ludmilla Blonska (4014), a harmadikon a brit Kelly Sotherton (3989) áll.