A továbbjutását már korábban bebiztosító Körmend négy ponttal kikapott a finn Kataja vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa hatodik, utolsó fordulójában.A Szekszárd a negyedik győzelmét gyűjtötte be a női kosárlabda Európa Kupa ötödik fordulójában, ezzel bebiztosította továbbjutását.

A magyar csapat négy győzelemmel és két vereséggel fejezte be a csoportkör első szakaszát. A szerdai mérkőzésen Jordon Varnado volt a legeredményesebb játékosa 18 ponttal.

Az Egis Körmend kikapott Forrás: nyugat.hu

Eredmény:

A csoport:
Leiden (holland) - PVSK-Veolia 105-100 (23-22, 20-26, 21-16, 22-22, 19-14) - hosszabbítás után
A csoport végeredménye: 1. Benfica (portugál) 11 pont, 2. Leiden 10, 3. Inter Bratislava (szlovák) 8, 4. PVSK 7

6. (utolsó) forduló, H csoport:
Kataja (finn)-Egis Körmend 95-91 (25-26, 24-14, 21-34, 25-17)

A kvartettekből az első két helyezett jut tovább a csoportkör második szakaszába.

A címvédő Falco hazai pályán 12 ponttal nyert a Sopron ellen a férfi kosárlabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén.

A szombathelyieknél négyen is tíz dobott pont felett zártak.
Sikerével a Falco - mely a mezőnyből egyedüliként továbbra is veretlen - a tabella élére ugrott.

Eredmény:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Sopron KC 80-68 (25-19, 19-16, 19-14, 17-19)

14. Jászberényi KSE 9 - 9 625-753 9

Az Atomerőmű csapata szerdán hazai pályán a német Hernert verte magabiztosan. Ugyancsak nyert saját közönsége előtt a DVTK, ezzel ellenfele, a spanyol La Seu elé került, amely azonban a papírforma alapján az utolsó fordulóban visszaelőzheti.

A Győr viszont - ugyancsak otthon - kikapott a spanyol Gernika Bizkaiától, így már a harmadik vereségét könyvelte el.

A csoportokból az első kettő és a négy legjobb harmadik jut tovább. A 24 csapatból a rangsorolás után a legjobb nyolc egyből a nyolcaddöntőbe kerül, a 9-24. gárda pedig oda-visszavágó rendszerben rájátszást vív.