Az eredeti tervek duplájába fájna az olimpia

Rio 2016, olimpia, MOB Borkai Zsolt
Rio de Janeiro, 2016. augusztus 5. Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke beszédet mond a Magyar Ház nyitóünnepségén Rio de Janeiróban 2016. augusztus 5-én, a nyári olimpia megnyitóünnepségének napján. A Magyar Ház - amelyben az olimpiai sikereket és a 2024-es budapesti pályázatot bemutató interaktív tárlat is látható - a Lagua Rodrigo de Freitas tó partján egy lovas klubban található, ahonnan kilátás nyílik a Megváltó Krisztus-szoborra, azaz Rio egyik jelképére. MTI Fotó: Bruzák Noémi
Vágólapra másolva!
Átlagosan végül kétszer annyiba kerül egy olimpia, mint amennyit az eredeti tervek szerint előirányoznak rá – közölte Szabados Gábor sportközgazdász az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.

A szakértő azt mondta, hogy ebben nincsen semmi meglepő, mert egy lakásfelújításnál ugyanez a helyzet.

Szabados Gábor arról is beszélt, hogy bár Róma – mivel Budapesthez, Párizshoz és Los Angeleshez hasonlóan a pénteki határidőre leadta pályázata második kötetét a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak – hivatalosan még versenyben van a 2024-es olimpia és paralimpia megrendezéséért, gyakorlatilag kizárt, hogy elnyerjék ezt a jogot, mivel a város vezetése nem támogatja a pályázatot.

Borkai Zsolt, a MOB elnöke Forrás: MTI/Bruzák Noémi

A budapesti olimpia tervezett költségei nagyjából

3 ezer milliárd forint körül lehetnek a MOB kommunikációja szerint,

ebből csaknem 800 milliárd forint a csak az olimpiára fordítandó összeg, a fennmaradó bő 2 ezer milliárd pedig olyan egyéb beruházásokból áll össze, mint például egy új híd megépítése, a vasúti közlekedés kiépítése Ferihegyig és egyéb infrastruktúra-fejlesztési projektek.

Gulyás Gergely szerint akár nyereséges is lehet a budapesti olimpia.